Na wrocławski Rynek jak co roku zawita Jarmark Bożonarodzeniowy. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek. W połowie listopada rozpocznie się jarmark bożonarodzeniowy Wrocław, to piękne miasto warto tu zostać na dłużej, zwiedzić miasto i poznać jego historię. A przed Tobą sylwester, może to dobry czas na rozpoczęcie świątecznego odpoczynku.

Start Jarmarku Bożonarodzeniowego w piątek (24 listopada), od godz. 17:00.  Jarmark potrwa aż do 7 stycznia 2024!

Park Hotel Diament Wrocław**** to nowoczesny, klimatyzowany, biznesowy hotel we Wrocławiu. Położony jest zaledwie 10 minut jazdy samochodem od historycznego centrum miasta oraz Portu Lotniczego Wrocław. Na rynek Wrocławski możesz dostać się również komunikacją miejską, Wrocław posiada doskonałe połączenia komunikacyjne.

Podróżniku, odwiedź jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w naszym kraju i zostań z nami na dłużej, zaopiekujemy się Tobą.

Hotele Diament

Wstęp do Świątecznej Atmosfery: Czym Jest Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

Jarmark we Wrocławiu, historia

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu  to jedno z najbardziej malowniczych wydarzeń, które sprawia, że miasto tętni świąteczną atmosferą. To tradycyjne spotkanie, które od lat przyciąga mieszkańców i turystów, przenosząc ich w magiczny świat Bożego Narodzenia.

Pierwsze świąteczne jarmarki organizowane we Wrocławiu datowane są na XIII wiek. Od tamtej pory spotkanie to ewoluowało, przyciągając coraz większą liczbę odwiedzających. Współczesny Jarmark Bożonarodzeniowy połącza w sobie tradycję i nowoczesność, oferując niezapomniane doznania związane z radosnymi świętami.

Lokalizacja i Czas Trwania

Lokalizacja jarmarku jest równie urokliwa, co jego historia. Głównym miejscem wydarzenia jest Stare Miasto, gdzie liczne kramy rozlokowane są wokół Rynku oraz na ulicach przylegających do głównego placu. Jarmark trwa od końca listopada do początku stycznia, tworząc okazję do spędzenia cudownych chwil wśród blasku choinek, aromatu korzennych przypraw i dźwięków kolęd.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu rozpocznie się jak co roku jest jednym z najpiękniejszych jarmarków, To nie tylko miejsce, gdzie można zakupić unikatowe ozdoby świąteczne oraz przyjemności kulinarne, ale również przestrzeń, gdzie można doświadczyć magii Bożego Narodzenia. Oferuje on mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, takich jak kiermasz ozdób, koncerty, pokazy sztuki i kultury, a także wizyta św. Mikołaja dla najmłodszych.

Dla wielu ludzi Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to nieodłączna część świątecznej tradycji, która wprowadza w odpowiedni nastrój przedświąteczny i tworzy niezapomniane wspomnienia.

Atrakcje Jarmarku i najważniejsze informacje: Co Odkryjesz Wędrując Po Stoiskach?

 • Rękodzieło i Sztuka Ludowa
 • Kulinarna Podróż: Smaki Jarmarku
 • Koncerty i Widowiska
 • Zabawy i Gry dla Dzieci
 • Warsztaty rzemieślnicze
 • Prezentacje lokalnych produktów
 • Spotkania z twórcami i artystami
 • Świąteczne Dekoracje i Oświetlenie: Wrocław w Zimowej Odsłonie
 • Zjawiskowe Iluminacje

Wrocław od stycznia do lutego prezentuje się w zimowej odsłonie, którą dopełniają zjawiskowe iluminacje, dekoracje i ozdoby świąteczne. Miasto jest oświetlone kolorowymi światełkami, które dodają mu magicznego i tajemniczego wyglądu. Główne place i ulice są ozdobione choinkami, girlandami i innymi dekoracjami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę świąteczną.

Wrocław jest znany z swoich pięknych iluminacji, które ożywiają miasto i nadają mu wyjątkowego charakteru. Liczne fontanny, mosty, zabytkowe kamienice i inne miejsca publiczne są podświetlone, co tworzy malownicze widoki i zdumiewające efekty wizualne.

Dekoracje i Ozdoby Świąteczne

Oprócz iluminacji, wrocławskie rynki i place są pełne tradycyjnych świątecznych stoisk, na których można zakupić różnorodne ozdoby, prezenty, ozdoby choinkowe oraz aromatyczne potrawy i napoje. To doskonała okazja, by poczuć magię świąt i znaleźć wyjątkowe prezenty dla bliskich.
Wrocław w zimowej odsłonie zachwyca swoim urokiem i niepowtarzalnym klimatem. Iluminacje, dekoracje i ozdoby świąteczne sprawiają, że miasto staje się jeszcze bardziej magiczne i przyjazne dla mieszkańców i turystów. To doskonałe miejsce, by poczuć prawdziwą atmosferę świąt i cieszyć się zimowym czasem.

Atrakcje dla Dzieci i Rodzin: Zimowe Zabawy i Atrakcje

Atrakcje dla najmłodszych

Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wśród bajkowych chatek pojawi się nowy, niezwykły dwupoziomowy domek z fabryką prezentów! Dzieci będą mogły podziwiać wszystkie etapy począwszy od otrzymania listów, po pakowanie i wyjazd sań Mikołaja.

W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego prowadzone będą warsztaty dla zorganizowanych grup z przedszkoli i szkół podstawowych. Najmłodsi w tym roku własnoręcznie będą lukrować świąteczne pierniczki lub udadzą się na „Pokazy Szalonego Mikołaja” w Galerii Sztuki Filmowej MovieGate, a także bezpłatnie skorzystają z dziecięcych karuzel znajdujących się na Jarmarku.

Na terenie Jarmarku zaparkują również dostojne renifery z saniami św. Mikołaja. Nieopodal choinki ustawiona będzie skrzynka pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do św. Mikołaja.

W pobliżu „Domku Pod Krasnalem” pojawią się rozświetlone sanie z „magicznymi prezentami”, które swym urokiem zaproszą do zrobienia pamiątkowej fotografii jak zawsze będzie tam czekał krasnal prezentuś. Jest to przesympatyczny wrocławski krasnal który jest atrakcją wrocławskiego jarmarku bożonarodzeniowego.

Park Hotel Diament Wrocław**** to nowoczesny, klimatyzowany, biznesowy hotel we Wrocławiu. Położony jest zaledwie 10 minut jazdy samochodem od historycznego centrum miasta oraz Portu Lotniczego Wrocław. Na rynek Wrocławski możesz dostać się również komunikacją miejską, Wrocław posiada doskonałe połączenia komunikacyjne.

Podróżniku, chcesz przyjemnie spędzić czas w świątecznej atmosferze? Zapraszamy w nasze progi zostań z nami na dłużej, będzie nam bardzo miło.

Hotele Diament

Kultura i Rozrywka: Koncerty i Pokazy na Jarmarku

Muzyka na Żywo

Pokazy Artystyczne i Warsztaty Jarmarki często oferują koncerty na żywo, gdzie można posłuchać różnych gatunków muzycznych, takich jak folk, rock, jazz, czy muzyka ludowa. Często występują lokalne zespoły i wykonawcy, co dodaje wyjątkowego charakteru wydarzeniu.
Na jarmarkach można również znaleźć pokazy artystyczne, takie jak pokazy tańca, cyrkowe występy, czy pokazy iluzjonistów. Ponadto, odbywają się również warsztaty, podczas których można nauczyć się np. tańca ludowego, malowania, lub wyplatania koszyków.

Te wydarzenia kulturalne i rozrywkowe na jarmarku przyciągają zarówno lokalną społeczność, jak i turystów, tworząc niepowtarzalną atmosferę i wspierając lokalnych artystów i rzemieślników.

Smaki i Zapachy Świąt: Kulinarny Przewodnik po Jarmarku

Pyszna tradycja Bożonarodzeniowa

Na uczestników czekać będą domki handlowe z przeróżnymi pysznościami, które swoim zapachem zwabią każdego przechodnia. Unikatowe wyroby zachwycą niepowtarzalną formą i różnorodnością. To między innymi tutaj będzie można skosztować pyszności z różnych regionów Polski i Europy, będzie można napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas. Nie zabraknie słodkości oraz specjałów polskiej kuchni, gastronomia na tej imprezie plenerowej stoi na najwyższym poziomie.

Chłodniejsza pora roku zachęci do wypicia rozgrzewającego, wrocławskiego grzańca, gorącej czekolady i innych napojów – tradycyjnie w  ceramicznych kubeczkach kształcie bucików.

 

 • Tradycyjne Potrawy i Napoje
 • Międzynarodowe Specjały Wyjątkowe Smaki Świąt
 • Pachnące Przyprawy
 • Słodkie Wypieki
 • Delikatne Trunki
 • Kulinaria z różnych regionów
 • Przepisy na Bożonarodzeniowe dania
 • Sposoby na stworzenie świątecznej atmosfery
 • Opowieści o tradycjach kulinarnej świąt
 • Historie za smakami
 • Praktyczne wskazówki dla kucharzy na Jarmarku Świątecznym

Pamiątki z Wrocławia: Co Przynieść z Jarmarku Bożonarodzeniowego?

 • Unikatowe Rękodzieła
 • Świąteczne Upominki Pierniki z Wrocławia
 • Bombki zdobione techniką decoupage
 • Kolorowe lampiony i ozdoby na choinkę
 • Kreacje ceramiczne i drewniane
 • Regionalne wyroby świąteczne, takie jak stroiki, wianki, ozdoby tekstylne.

 

Planowanie Wizyty: Praktyczne Porady dla Odwiedzających Jarmark

Dojazd i Parking

Porady dla Turystów
 1. Wybierz odpowiedni środek transportu – Jeśli to możliwe, wybierz transport publiczny, aby uniknąć problemów związanych z parkowaniem.
  Sprawdź opcje parkingowe – Jeśli jednak decydujesz się na dojazd samochodem, upewnij się, że znać miejscach parkingowych w okolicy jarmarku i sprawdź, czy są one płatne czy bezpłatne.
 2. Zarezerwuj miejsce wcześniej – Jeśli wiesz, że jarmark będzie bardzo popularny i będzie trudno znaleźć miejsce parkingowe, zarezerwuj je wcześniej, jeśli to możliwe.
 3. Przygotuj się na dłuższy czas – Jeśli przewidujesz duże natężenie ruchu w okolicy jarmarku lub na parkingach, przygotuj się na dłuższy czas dojazdu i poszukiwania miejsca parkingowego.
 4. Skorzystaj z alternatywnych środków transportu – Jeśli jarmark jest w dogodnej lokalizacji, rozważ skorzystanie z roweru, hulajnogi lub chodź na piechotę, aby uniknąć problemów związanych z dojazdem i parkowaniem.
 5. Zwróć uwagę na znaki drogowe i przepisy – Przestrzegaj przepisów drogowych i zwracaj uwagę na znaki dotyczące parkowania, aby uniknąć mandatów lub innych problemów związanych z parkowaniem.
 6. Znajdź nocleg – Tu polecamy Hotel Diament Plaza:

Wizyta na jarmarku może być przyjemnym doświadczeniem, a odpowiednie planowanie dojazdu i parkowania może sprawić, że cała wizyta będzie jeszcze bardziej udana.

W finalnym wpisie zostanie umieszczona mapa dojazdu do Hotelu Diament, Wraz z danymi teleadresowymi. Oraz formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami już dziś.

Park Hotel Diament Wrocław

tel: +48 71 735 03 50

e-mail: wroclaw@hotelediament.pl

Back To Top