skip to Main Content
Menu

Gliwice

Hotel Diament Plaza Gliwice usytuowany jest w samym sercu miasta, wśród zabytkowych kamienic. Znajduje się na głównej ulicy handlowej Gliwic, w sąsiedztwie Urzędu Miejskiego.

W zaledwie kilka minut pieszo dotrą Państwo na starówkę oraz dworzec kolejowy. Dogodne położenie naszego hotelu pozwoli Państwu skorzystać z szerokiej oferty usługowo-rozrywkowej Gliwic.

Dodatkowo hotel zlokalizowany jest niedaleko zjazdu z trasy DTŚ.

Współrzędne GPS

50.296499, 18.671000

Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z nami już dziś.

Hotel Diament Plaza Gliwice

ul. Zwycięstwa 30

44-100 Gliwice

tel: +48 32 721 70 00

fax: +48 32 721 70 01

e-mail: gliwice@hotelediament.pl

Odległości

Przystanek autobusowy - 2 min

Lotnisko - 31 min

Dworzec - 5 min

Atrakcje w okolicy

Zamek Piastowski

Zamek Piastowski

Zamek Piastowski to jeden z najstarszych obiektów w Gliwicach. Swoją gotycką budowlą z XIV wieku nawiązuje do powstania w mieście murów obronnych. Jako jeden z oddziałów Muzeum w Gliwicach, Zamek Piastowski w ostatnich latach przeszedł gruntowną renowację, która z pewnością zachwyci wszystkich zainteresowanych Piastami Śląskimi oraz pradawnymi dziejami ziemi gliwickiej i historią miasta.

Muzeum Willa Caro

Muzeum Willa Caro

Muzeum Willa Caro jest przykładem znakomicie zachowanej rezydencji XIX wieku, usytuowanej w centrum miasta. Ta renesansowa Willa, wybudowana w latach 1882-1885, należała do gliwickiego przemysłowca Oscara Caro. Jednak w 1934 roku miasto uczyniło z niej stałą siedzibę Muzeum. Jego wnętrze zachwyca m.in. bogato zdobionymi stropami, boazerią, parkietem oraz stolarką drzwiową i okienną.

Rynek w Gliwicach

Rynek w Gliwicach

Rynek w Gliwicach to samo serce miasta. Jego kwadratowy kształt wraz z ratuszem na samym środku ukształtowany został w czasie lokacji miasta jeszcze w średniowieczu. Na szczególną uwagę zasługuje również fontanna z figurą Neptuna w zachodniej części rynku. Spora część kamienic, otaczających rynek, poddana została w ostatnich latach gruntownej renowacji, co niewątpliwie dodaje im uroku i przyciąga turystów.

Radiostacja Gliwicka

Radiostacja Gliwicka

Radiostacja Gliwicka to ciekawy zabytek techniki, będący najwyższą drewnianą konstrukcją w Europie. Liczy aż 111 m. Została zbudowana w 1935 roku. Transmitowała audycje rozgłośni wrocławskiej. W 1939 roku radiostacja została zajęta przez niemiecki oddział, który przeprowadził tzw. prowokację gliwicką. Była to próba propagandowo-dezinformacyjnego przygotowania ataku na Polskę. Obecnie, od 2008 roku, Radiostacja Gliwicka jest jednym z oddziałów Muzeum w Gliwicach.

Palmiarnia Miejska w Gliwicach

Palmiarnia Miejska w Gliwicach

Palmiarnia Miejska w Gliwicach, położona na terenie parku Chopina, zachwyca swoją konstrukcją architektoniczną o powierzchni 2000 m2. Ten nowoczesny budynek mieści zeszło 5600 roślin, z których najstarsze mają ponad 150 lat. Palmiarnia składa się z pięciu pawilonów tematycznych: rośliny użytkowe, rośliny tropikalne, pawilon historyczny, sukulenty i akwaria. Podziwiać w nich można m.in. żółwie, płaszczki, egzotyczne papugi i kanarki.

Back To Top
×Close search
Search