skip to Main Content
Menu

Jesteśmy dumni!

Spośród 32 restauracji uczestniczących w tegorocznym Silesia Restaurant Week wyróżniono 5, w tym tylko jedną z Katowic. Nagrody przyznawane były w oparciu o średnią arytmetyczną ocen gości festiwalu, których liczbę oceniono na ponad 6 tysięcy.

Podczas gali finałowej zakończonego niedawno Festiwalu Najlepszych Restauracji, wręczono nagrody wybranym w plebiscycie lokalom. Wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach: najlepsza przystawka, najlepsze danie główne, najlepszy deser, najlepsza atmosfera i najlepsza obsługa. Festiwal odbywał się w kilkunastu największych miastach Polski, w tym na Górnym Śląsku. Liczbę jego uczestników oceniono na 77 tysięcy w skali kraju.

W śląskiej edycji Restaurant Week wzięły udział restauracje z Bielska-Białej, Chorzowa, Gliwic, Katowic, Pyskowic, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Tychów i Zabrza. Według recenzji gości najlepszą przystawkę i deser serwowała nasza Restauracja Śląska zlokalizowana w ścisłym centrum Katowic – Spodku. Była to jednocześnie jedyna restauracja Silesia Restaurant Week 2016 wyróżniona w dwóch kategoriach.

Z okazji Restaurant Week Restauracja Śląska przygotowała trzy festiwalowe wersje menu, w tym jedną wegetariańską. Przystawkami, które podbiły serca i podniebienia gości były „galert ślonski” (tymbalik wieprzowy), „sznita z tustym” (chleb ze smalcem) oraz „szałot od muti” (sałatka jarzynowa ze śledziem). Wśród deserowych propozycji znalazły się „buchty z zołzom jagodowom” (kluski na parze z sosem jagodowym), „lody z jajcówom, ino co byś się niy ożarł” (lody z ajerkoniakiem i bitą śmietaną), a także tradycyjny „ślonski kołocz z jabłkami od omy” czyli szarlotka.

Zapraszamy do Restauracji Śląskiej!

Back To Top
×Close search
Search