skip to Main Content
Menu
Województwo śląskie Zyskuje Dzięki Modzie Na Wakacje W Polsce

Zabrze, 16 sierpnia 2016 r. – Stuprocentowe obłożenie, pierwsze rezerwacje już na początku roku, brak wolnych miejsc – tak wyglądała sytuacja w wielu obiektach turystycznych województwa śląskiego podczas sierpniowego długiego weekendu. Jak zauważają eksperci branży hotelowej, w tym roku wielu turystów z całej Polski wybrało wakacje w malowniczych zakątkach regionu. Z szacunków sieci Hotele Diament wynika, że zainteresowanie ofertą turystyczną na Śląsku wzrosło nawet o 30 procent, a najliczniejszą grupę gości hotelowych stanowią rodziny z jednym lub dwójką dzieci.

Zwiększone zainteresowanie wczasami w województwie śląskim, a szczególnie tymi lokalizacjami, które oferują atrakcje dla rodzin z dziećmi to między innymi wynik zmieniającej się koniunktury na rynku turystycznym. Sytuacja geopolityczna sprawiła, że zarówno krajowi, jak i zagraniczni turyści chętniej wybierali w tym roku Polskę, jako miejsce wakacyjnych wypraw. Przełożyło się to na liczbę gości w tzw. sezonie wysokim w hotelach.

Zakończony właśnie długi weekend sierpniowy oznaczał dla ustrońskiego obiektu, należącego do sieci Hotele Diament stuprocentowe obłożenie. Pierwsze rezerwacje na ten „gorący termin” pojawiły się już na początku roku. Ostatni goście rezerwowali pobyty z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Przedstawiciele sieci podkreślają, że nie tylko sierpniowy długi weekend, ale także cały sezon wakacyjny 2016 wygląda podobnie. Tegoroczne lato w ustrońskich obiektach spółki Hotele Diament okaże się najprawdopodobniej jednym z najlepszych okresów wakacyjnych w działalności sieci.

Hotele Diament dysponują w Ustroniu łącznie 121 pokojami. To zarówno pokoje standardowe, apartamenty, jak i pokoje rodzinne. Z wewnętrznych statystyk sieci wynika, że w sezonie wysokim 2016 największym powodzeniem wśród gości cieszą się te ostatnie. Najliczniejszą grupę gości stanowią bowiem rodziny z jednym lub dwójką dzieci.

Przedstawiciele sieci dodają, że innym, wakacyjnym trendem, jaki zaznaczył się w tym roku, jest wzrost rezerwacji związanych z turystyką poprzemysłową – w hotelach umiejscowionych w miastach aglomeracji śląskiej takich jak Katowice, Zabrze czy Chorzów. Rośnie także liczba gości weekendowych we Wrocławiu. To lokalizacja ciesząca się standardowo bardzo dużym zainteresowaniem osób podróżujących służbowo, w ostatnim czasie coraz częściej odwiedzają ją jednak zarówno goście indywidualni, rodziny, jak i grupy. Nowi goście chętnie korzystają z atrakcji związanych ze statusem Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

– Z naszych szacunków i wewnętrznych statystyk wynika, że zainteresowanie ofertą turystyczną województwa śląskiego wzrosło w okresie wakacyjnym o około 30 procent. W tym roku dostrzegamy także większą niż w ubiegłym dynamikę rezerwacji. Wakacje 2015 również oznaczały dla naszych hoteli duże obłożenie. W ostatnim czasie zainteresowanie wzrosło jednak znacznie, przekraczając wskaźniki z poprzednich lat. Rezerwacje na sezon 2016 pojawiły się jeszcze szybciej – komentuje Rafał Bakalarski, Prezes Spółki Hotele Diament.

Back To Top
×Close search
Search