skip to Main Content
Menu
Serialowa Superprodukcja HBO W Hotelach Diament

Zabrze, 23.11.2016

W miniony weekend (20 listopada br.) odbyła się premiera drugiego sezonu popularnego serialu „Pakt” – superprodukcji HBO. Kluczowe sceny tego thrillera sensacyjnego powstawały tym razem nie tylko w Warszawie, ale również na Śląsku. Zdjęcia realizowano m.in. w katowickim Spodku, w siedzibie NOSPR, na Politechnice Śląskiej, w kopalni Makoszowy, na rynku w Rudzie Śląskiej, a także w przestrzeniach Hotelu Diament Spodek. Bazą serialowej ekipy był zabrzański Hotel Diament.

Z początkiem maja ekipa serialowa zrealizowała na Śląsku zdjęcia do pierwszego epizodu drugiego sezonu popularnej serialowej produkcji HBO „Pakt”. Na przełomie czerwca i lipca twórcy powrócili na Śląsk, by nakręcić pozostałe odcinki. Kilka scen serialu realizowano również w lobby i w pokojach Hotelu Diament Spodek Katowice. Ekipę serialową gościł Hotel Diament w Zabrzu, do którego przyjechało ponad 80 osób zaangażowanych w produkcję, w tym znani aktorzy.

– Cieszymy się, że nasz hotel został wybrany jako baza ekipy serialowej. Na czas jej pobytu, byliśmy otwarci również dla innych gości, ale zadbaliśmy o to, aby artyści mogli czuć się swobodnie i skoncentrować na pracy – mówi Magdalena Klarowicz, Kierownik Działu Sprzedaży Hoteli Diament. – Goszczenie ekipy serialowej było dla całego zespołu ciekawym doświadczeniem. Sama zagrałam jako statystka w jednej ze scen realizowanych na terenie kopalni Makoszowy w Zabrzu. Jako laik, byłam zaskoczona ilością czasu, jaki należy poświęcić na nakręcenie sceny, która w serialu trwa zaledwie kilka sekund. To było niezwykle emocjonujące przeżycie. Poznaliśmy kilka gwiazd grających w serialu, były też okazje na wspólne zdjęcia. Bardzo polubiliśmy tę serialową grupę i mam nadzieję, że to nie ostatnia produkcja tego typu na Śląsku – dodaje.

Śląskie to lokalizacja ciekawa dla polskich twórców, odbierana jako miejsce interesujących przeobrażeń i kontrastów. Scenarzyści już nie raz wykorzystywali region jako nietuzinkowe tło dla filmowych i serialowych wydarzeń.

Drugi sezon serialu „Pakt” jest kontynuacją osadzonego w polskich realiach thrillera politycznego.
W produkcji wyreżyserowanej przez Leszka Dawida występują, m.in. Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Łukasz Simlat, Borys Szyc, Mariusz Bonaszewski, Witold Dębicki, Zbigniew Zamachowski, Sebastian Fabijański i Filip Pławiak.

Zachęcamy do oglądania serialu!

Back To Top
×Close search
Search