skip to Main Content
Menu

Zwiedzaj Wrocław z Hotelami Diament
– spacer turystyczny –

Wrocław to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce. Znane jako Miasto Spotkań, a także miasto krasnali. Zachęcamy Państwa do spaceru szlakiem głównych atrakcji Wrocławia. Każdej warto poświęcić odpowiednią ilość czasu. Gdyby zatem zabrakło go Państwu podczas jednodniowego spaceru, zachęcamy aby kontynuować wycieczkę w następnych dniach Państwa pobytu i skorzystania z oferty hotelu Park Hotel Diament Wrocław. Niezależnie od kierunku zwiedzania warto zwracać uwagę na Wrocławskie Krasnale. Ci mali przyjaciele w formie niewielkich rzeźb zlokalizowani są w całym mieście. Każdy z nich ma swoje imię i zupełnie inny wygląd. Podobno tylko Prezydent Miasta wie ile naprawdę mieszka ich we Wrocławiu. My wiemy na pewno, że figurek jest kilkaset i wiele z nich pokaże się Państwu podczas wycieczki po mieście.

ZAPRASZAMY NA SPACER

WROCŁAWSKIE ZOO

Wrocławskie ZOO powstało w 1865 roku i tym samym jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Na powierzchni ponad 33 hektarów odwiedzający mogą poznać ponad 14 000 gatunków zwierząt. Wyjątkową atrakcję stanowi Afrykanarium – unikatowe na skalę światową oceanarium, które prezentuje wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd. To wyjątkowa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Z hotelu Park Hotel Diament Wrocław do Ogrodu Zoologicznego najlepiej dotrzeć taksówką lub komunikacją miejską (wybierając autobus A, a następnie tramwaj nr 4).

HALA STULECIA I FONTANNA MULTIMEDIALNA

Hala Stulecia to jedno z największych dzieł architektury XX w. Konstrukcja autorstwa miejskiego architekta Maxa Berga powstała w 1913 roku. Kopuła Hali Stulecia ma rozpiętość 65 m, a sam budynek mierzy 42 m. Wyjątkowa architektura została doceniona w 2006 roku, gdy budynek wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Hala ma charakter wielofunkcyjny. Odbywają się w niej imprezy sportowe, koncerty, targi i konferencje. Przy północno-wschodniej stronie Hali Stulecia położona jest Pergola otaczająca Wrocławską Fontannę Multimedialną. Jest to największa fontanna w Polsce – składa się z niemal 300 dysz. W sezonie wiosenno-letnim o pełnych godzinach zegarowych realizowane są specjalne pokazy, podczas których woda tryska w rytm muzyki. Wieczorne pokazy są ponadto wzbogacone o piękne efekty świetlne.

W związku z pandemią fontanna jest nieczynna do odwołania.

OSTRÓW TUMSKI I BULWARY NA ODRĄ

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia – pierwsze wzmianki sięgają X wieku. Wiele zabytkowych budowli takich jak Katedra pw. Jana Chrzciciela, czy pochodzący z początku XIII wieku kościół pw. Św. Idziego sprawiają, że Ostrów Tumski ma wyjątkowy, romantyczny charakter. Ostrów Tumski otaczają liczne bulwary spacerowe uwielbiane zarówno przez turystów, jak i Wrocławian. Szczególnie polecamy Bulwar Xawerego Dunikowskiego, z którego roztacza się piękna panorama Ostrowa Tumskiego. Warto zdecydować się na wycieczkę statkiem. W krótki rejs wyruszyć można z wielu okolicznych przystani. Wrocław z pokładu statku prezentuje się wyjątkowo pięknie.

Wsiadając do tramwaju nr 2 lub 10 przy Hali Stulecia dotrzesz do Ostrowa Tumskiego w około 10 minut.

RYNEK I OKOLICE

Spacer z Ostrowa Tumskiego do Rynku zajmuje tylko kilka minut. Po drodze miniemy zabytkową Halę Targową, która tętni życiem funkcjonujących tam sklepików.
Wrocławski Rynek to drugi największy rynek w Polsce, niewiele ustępując pola krakowskiemu. Warto obejść go dookoła, zwracając szczególną uwagę na późnogotycki Stary Ratusz. Na Rynku kilka razy w roku odbywają się jarmarki i festiwale, podczas których można spróbować lokalnej kuchni lub zakupić rękodzieło od lokalnych rzemieślników.
Rynek w swoim południowo-zachodnim narożniku łączy się z Placem Solnym, na którym przez całą dobę, 365 dni w roku działa kilkanaście kwiaciarni.
Z Placu Solnego polecamy również spacer w kierunku Dzielnicy Czterech Wyznań. Jej granice wyznaczają ulice, przy których stoją: kościół katolicki, kościół ewangelicki, prawosławny sobór i synagoga. Okolica ta jest od kilku lat popularnym miejscem spotkań młodych Wrocławian. W sezonie letnim okolice Dzielnicy Czterech Wyznań, a także Wrocławski Rynek tętnią życiem do późnych godzin nocnych.

Do hotelu wrócicie Państwo autobusem 142 lub taksówką.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym mini przewodnikiem,
który pomoże w przygotowaniu wycieczki po atrakcjach Wrocławia.

PARK HOTEL DIAMENT WROCŁAW

Park Hotel Diament Wrocław**** to nowoczesny, klimatyzowany, biznesowy hotel we Wrocławiu, położony zaledwie 10 minut jazdy samochodem od historycznego centrum miasta oraz Portu Lotniczego Wrocław. Niespełna 6 km dzieli hotel od Stadionu Miejskiego, na którym odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe.

Rezerwuj pakiet:
tel.: +48 71 735 03 (rozwiń) | wroclaw@ (rozwiń)

Wrocław | ul. Muchoborska 10

Back To Top
×Close search
Search