Zwiedzaj Chorzów z Hotelami Diament
– spacer turystyczny –

Dziś trudno uwierzyć, że Park o powierzchni większej od Central Parku, był wcześniej pokryty w 2/3 hałdami, zwałowiskami czy biedaszybami i powstał głównie w czynie społecznym. Decyzja o utworzeniu parku zapadła w 1950 r. Pierwsze lata to nieustanny rozwój parku. Wybudowane zostają ZOO, planetarium, wesołe miasteczko i stadion, a w 1967 roku pierwsza w Europie nizinna kolejka linowa „Elka”, otwarta przez ówczesnego I Sekretarza Partii Edwarda Gierka. Park do dziś pozostał jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych regionu.

ZAPRASZAMY NA SPACER

GÓRNOŚLĄSKI PARK ETNOGRAFICZNY

Górnośląski Park Etnograficzny to 78 zabytkowych XVIII/XIX w., drewnianych budowli zgromadzonych z terenu całego województwa. Do skansenu z regionu Górnego Śląska oraz Zagłębia przeniesione została min.: zagroda bogatego chłopa, garbarnia, kapliczki, spichlerz dworski, stodoły, szkoła, pasieka, karczma, kościół i kuźnia. W skansenie spędzić można oczywiście cały dzień, ale na krótkie zwiedzanie wystarczy godzina.

Odległość od hoteli Hotel Diament Arsenal Palace i Hotel Diament Bella Notte do Parku Etnograficznego wynosi 650 m, szacowany czas spaceru to 9 minut.

ELKA

W pierwszym roku po otwarciu słynna Elka przewiozła ponad 130 tysięcy osób. Przejazd 6 km trasą trwał około godziny, a na każdej stacji zainstalowano nowoczesne automaty z biletami. Obecnie trasa ma długość 2,2 km wzdłuż południowej części parku i przebiega min. nad okazałym Rosarium.

Stacja początkowa oddalona jest od Hoteli o 1,1 km, szacowany czas spaceru to 14 minut.

STADION ŚLĄSKI

Praktycznie w najbliższym otoczeniu Hoteli w Chorzowie znajduje się legendarny Stadion Śląski. Od 1951 organizowane są na nim ważne wydarzenia sportowe, w których udział brały światowe gwiazdy sportu, m.in. Pele, którego zespół FC Santos wygrał z ówczesną reprezentacją naszego kraju w 1960 roku. Stadion Śląski to również gospodarz wielu niezapomnianych koncertów gwiazd największego formatu: Dire Straits w 1985 r., AC/DC w 1991 r., Rolling Stones w 1998 r, Iron Maiden w 2005 r., U2 w 2005 r. i 2009 r, Pearl Jam w 2007 r., Genesis w 2007 r., Red Hot Chilli Peppers w 2007 r., Metallica w latach 1991, 2004, 2008, Rammstein w 2019 r. Stadion przeszedł gruntowny remont i został całkowicie zmodernizowany. Po 8 latach prac nad jego przebudową ponownie otworzył swoje podwoje dla zwiedzających. Z hotelu na Stadion można dotrzeć w 9 minut. Trasa zwiedzania obejmuje m.in. wejście na arenę główną Stadionu Śląskiego, przejście tunelem zawodniczym do szatni reprezentacyjnych, obejrzenie wystawy “Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2017” oraz zwiedzenie posterunku policji.

Aby dotrzeć na Stadion należy pokonać dystans 700 m poruszając się wzdłuż al. Harcerskiej. Szacowany czas spaceru to 10 min.

ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY

Śląski Ogród Zoologiczny jest trzecim co do wielkości ZOO w kraju, po ogrodach w Gdańsku i Poznaniu. Śląskie ZOO zawsze wyprzedzało modę i szło z duchem czasu. Już w 1975 r. powstała tu Kotlina Dinozaurów, która wyprzedziła o całe dekady tę, którą stworzył Spielberg po premierze pierwszej części Parku Jurajskiego. Na wizytę w ZOO proponujemy zarezerwować cały dzień. Szczególnie polecamy zobaczyć zwierzęta podczas godzin karmienia.

ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY położony jest w odłegłości 2,8 km od Hoteli Diament, szacowny czas spacer to 36 min.

ROSARIUM

Rosarium w Parku Śląskim zostało uznane za jeden z 35 najpiękniejszych ogrodów różanych świata. Zasadzono w nim ponad 300 gatunków róż. Najlepszy czas na zwiedzanie tego zakątka Parku Śląskiego to czerwiec i lipiec, gdy wszystkie krzewy kwitną.

Rosarium położone jest w odległości 2,3 km od Hoteli Diament, szacowany czas spaceru wynosi 30 min

Odległości oraz szacowany czas spaceru, zostały przygotowane na podstawie danych z Google Maps.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym mini przewodnikiem,
który pomoże w przygotowaniu wycieczki po atrakcjach Chorzowa.

PO UDANYM SPACERZE ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH HOTELI W CHORZOWIE

Hotel Diament Arsenal Palace Katowice/Chorzów**** zachwyca historycznie stylizowanymi wnętrzami, które wprowadzają w to miejsce niesamowitą atmosferę, a nawiązanie do epoki napoleońskiej spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających Gości. Termy Cesarskie zapewnią wyjątkowy relaks, a Restauracja Cesarska zadba o Twoje podniebienie.

Kontakt:
tel.: +48 32 606 (rozwiń) | arsenal@ (rozwiń)

Hotel Arsenal Palace Chorzów
Hotel Arsenal Palace Chorzów - Restauracja Cesarska
Hotel Arsenal Palace Chorzów - Centrum konferencyjne
Hotel Arsenal Palace Chorzów - Termy Cesarskie
Hotel Arsenal Palace Chorzów - Sala Bankietowa

Chorzów | ul. Paderewskiego 35

Hotel Diament Bella Notte Katowice/Chorzów wraz z Hotelem Diament Arsenal Palace Katowice/Chorzów tworzy kompleks hotelowy. Dzięki temu Goście mogą korzystać z przestrzeni gastronomicznej oraz części rekreacyjnej obu obiektów. Tym samym do dyspozycji Gości jest ponad 320 miejsc noclegowych. Dogodna lokalizacja 5 minut od centrum Katowic oraz autostrady A4 gwarantuje łatwy dojazd.

Kontakt:
tel.: +48 32 606 84 (rozwiń) | bellanotte@ (rozwiń)

Hotel Diament Bella Notte Chorzów/ Katowice
Hotel Diament Bella Notte Chorzów/ Katowice
Hotel Diament Bella Notte Chorzów/ Katowice - Restauracja Cesarska
Hotel Diament Bella Notte Chorzów/ Katowice - Termy Cesarskie
Hotel Diament Bella Notte Chorzów/ Katowice - Sala bankietowa
Hotel Diament Bella Notte Chorzów/ Katowice - Centrum konferencyjne

Chorzów | ul. Paderewskiego 35

Hotel Diament Vacanza Siemianowice*** to utrzymany w śródziemnomorskim stylu, kameralny hotel w Siemianowicach Śląskich. Jego atutem jest między innymi doskonała lokalizacja. Hotel usytuowany jest 21 km od lotniska w Pyrzowicach, 15 minut od terenów targowych EXPO Silesia, 7 minut jazdy od ścisłego centrum Katowic (Spodek) oraz 5 minut od centrum handlowego Silesia City Center.

Kontakt:
tel.: +48 32 606 (rozwiń) | vacanza@ (rozwiń)

Hotel Diament Vacanza
Hotel Diament Vacanza
Hotel Diament Vacanza - Restauracja Vacanza
Hotel Diament Vacanza - Sala Bankietowa
Hotel Diament Vacanza - Restauracja Vacanza
Hotel Diament Vacanza - Centrum konferencyjne

Siemianowice Śl.| ul. Olimpijska 4

Back To Top