skip to Main Content
Menu
Prezydent Piekar Śląskich Wspiera Akcję W Naszym Hotelu!

W naszych hotelach #normalniesiepracuje. Akcja społeczna “Spotkajmy się w pracy” promuje zatrudnianie osób niepełnosprawnych i jest współtworzona z zakładami pracy i osobami publicznymi. 2 października wzięła w niej udział Prezydent Sława Umińska-Duraj, która pracowała z niepełnosprawną Izabelą w naszym Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie.

Akcja społeczna “Spotkajmy się w pracy” jest zainicjowana przez Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością  Intelektualną (Centrum DZWONI) w Bytomiu i tworzona we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Stanowi część kampanii #normalniesiepracuje, która pokazuje, że każdy może pracować, a osoba z niepełnosprawnością intelektualną to pełnowartościowy pracownik, nie potrzebujący specjalnych praw czy uprzywilejowania.

Podczas czterech pierwszych dni miesiąca października, w akcji bierze udział wiele znanych osób związanych z samorządem lokalnym i życiem publicznym. Przez kilka godzin pracują z osobami niepełnosprawnymi promując tym samym ich zatrudnienie. Wczoraj akcję wspierała Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, która pracując z niepełnosprawną Izabelą w Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie uczyła się, jak przebiega zwykły dzień roboczy osób dbających o porządek w przestrzeni hotelowej. Był to dzień pełen nauki i pozytywnych emocji, co potwierdzają słowa Pani Prezydent:

„Było to fantastyczne przycie i interesujące doświadczenie. Pod okiem mojej instruktorki – pani Izy – nauczyłam się błyskawicznie przebierać pościel. Jestem już teraz przeszkolona i wykwalifikowana, jednak nie był to jedyny mój obowiązek w dniu dzisiejszym. Zajmowałam się też sprzątaniem, odkurzaniem, wymianą ręczników, wyrzucaniem śmieci i wszystkimi czynnościami, które sprawiają, że klientowi hotelu miło wejść do tak przygotowanego pokoju.”

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą być pełnowartościowymi pracownikami, którzy nie wymagają specjalnych praw czy udogodnień. My jesteśmy dumni z Pani Izabeli, z którą całkowicie #normalniesiepracuje. Pragniemy propagować tego typu inicjatywy, które pomagają w zwalczaniu dyskryminacji i podziałów społecznych.

 

Back To Top
×Close search
Search