skip to Main Content
Menu
Opowieści O Winie: Europa Kontra Nowy Świat

„Europa kontra Nowy Świat” czyli opowieści o winie ciąg dalszy

Wino – niewyczerpane bogactwo doświadczeń, doskonałe uzupełnienie i urozmaicenie dobrego posiłku, świetny kompan do niejednej zabawy lub niespodzianka dla bliskiej nam osoby. Jego tajniki można zgłębiać całe życie, odkrywając nowe walory smaku, zapachu i koloru.

Na poznawanie tajemnic tego wyjątkowego trunku poświęciliśmy kolejny wieczór. Spotkanie „Opowieści o winie: Europa kontra Nowy Świat” zorganizowane 23 listopada dla naszych Gości, odbyło się w Park Hotelu Diament Zabrze.

 

W lekkiej i przyjemnej atmosferze, nasi eksperci swoją barwną opowieścią przybliżali zaskakujące fakty ze sztuki winiarskiej przedstawiając zarazem różne oblicza trunków – od przyjemnych, prostych, po wina bardziej złożone, wybitne, kontemplacyjne. Opowieści miały również wymiar praktyczny. Mówiono między innymi o tym, jak przebiegają poszczególne etapy procesu produkcji wina, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, jak czytać etykietę i wreszcie jak – w trzech etapach – degustować wino.

Zdobytą wiedzę nasi Goście mogli wykorzystać już na spotkaniu, smakując starannie wyselekcjonowanych win z najnowszej kolekcji Hoteli Diament.

Dodatkową atrakcją spotkania był bufet z przekąskami finger food i muzyka na żywo.

 

Dziękujemy za miłe spotkanie!

Back To Top
×Close search
Search