skip to Main Content
Menu
Nowe Inwestycje W Hotelach Diament

Informacja prasowa, 6 września 2016

Wrzesień jest miesiącem, w którym tradycyjnie rusza sezon konferencji i wydarzeń dedykowanych biznesowi. Odczuwają to także Katowice – stolica Śląska już od jakiegoś czasu jest istotnym miejscem na mapie polskich spotkań biznesowych m.in. dzięki skali działania Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Wpływa to także na aktywność innych obiektów. – Jesteśmy gotowi na nowy sezon spotkań biznesowych – deklarują przedstawiciele Park Hotelu Diament Katowice, który właśnie oddał do dyspozycji odnowione Centrum Konferencyjne, usytuowane 7 minut od centrum miasta.

Najwięcej wydarzeń konferencyjnych w stolicy Śląska odbywa się w sezonie jesiennym. We wrześniu 2015 roku w Katowicach zorganizowano 680 spotkań biznesowych (10,3 proc. ogólnej liczby spotkań w skali roku), a w październiku tego samego roku liczba wydarzeń wyniosła 813 (12,3 proc.)*. Na ubiegłoroczne statystyki wpłynęło m.in. oddanie do użytku Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Jego bogata oferta wydarzeń napędza biznesową turystykę miasta i jest sygnałem dla pozostałych graczy katowickiego rynku spotkań biznesowych. Istotną rolę pełnią tu hotele – w 2015 roku, większość (71 proc.) spotkań i wydarzeń biznesowych zorganizowanych w Polsce miała miejsce właśnie w nich**. Aby sprostać wymaganiom klientów i zdystansować konkurencję, Hotele Diament inwestują więc w odpowiednią infrastrukturę i zaplecze konferencyjne, m.in. w Park Hotelu Diament Katowice, zlokalizowanym przy autostradzie A4, kilka minut od ścisłego centrum miasta.

– Rynek spotkań biznesowych na Śląsku jest chłonny i wciąż się rozwija. Jesteśmy gotowi by z tego dużego „tortu” spotkań konferencyjnych „odkroić” sporą część. Przyciągamy gości biznesowych rozbudowaną i kompleksową ofertą. Podstawą każdego spotkania biznesowego jest dobre zaopatrzenie technologiczne sal konferencyjnych. Nasi klienci oczekują wygody, profesjonalizmu i nowoczesnych rozwiązań. Dlatego oddajemy do ich użytku nowe Centrum Konferencyjne obejmujące sześć sal na szóstym, ostatnim piętrze budynku, z którego rozciąga się piękny widok na miasto oraz trzy mniejsze sale mieszczące się na parterze budynku, które idealnie nadają się na kameralne spotkania biznesowe – mówi Grzegorz Konieczny, Dyrektor Park Hotelu Diament Katowice.

Modernizację centrum konferencyjnego Parku Hotelu Diament Katowice przeprowadzono w obszarze całego szóstego piętra. Odnowiono wystrój i unowocześniono wyposażenie technologiczne wszystkich sal konferencyjnych oraz restauracji. Zmieniono wystrój wnętrz, które utrzymane są teraz w ciepłych, wpływających na komfort pracy tonacjach. Remont piętra konferencyjnego był kolejnym etapem modernizacji hotelu. Wcześniej, rewitalizacji poddano hotelowe pokoje i lobby. Atutem nowej powierzchni konferencyjnej hotelu jest lokalizacja przy istotnym ciągu komunikacyjnym Katowic, nowoczesne systemy klimatyzacji i nagłośnienia oraz bliskość części restauracyjnej, mieszczącej się na tym samym piętrze.

Łączna powierzchnia centrum konferencyjnego Park Hotelu Diament Katowice to ponad 500 m2. Dzięki systemowi automatycznych ścianek przesuwnych, sale mogą funkcjonować jako jedna duża przestrzeń lub jako oddzielne mniejsze.

***

*Źródło: Raport Polskiej Organizacji Turystycznej „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce”

**Źródło: Raport „Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2015 roku. Badanie rynkowe uczestników spotkań konferencyjnych”, K. Cieślikowski

Back To Top
×Close search
Search