skip to Main Content
Menu
Najważniejsze Powody Decydujące O Wyborze Hotelu

Lokalizacja, cena oraz wyposażenie to najważniejsze powody decydujące o wyborze hotelu – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród naszych Klientów. Na dwa pierwsze wymienione czynniki wskazywała najliczniejsza grupa badanych, jaką są Goście biznesowi, korzystający z usług hotelowych głównie ze względu na podróże służbowe.

Aż 74 procent ankietowanych przez nas Gości przyznało, że głównym czynnikiem, jaki zadecydował w ich przypadku o wyborze hotelu, była jego lokalizacja. Na drugim miejscu wśród wymienianych powodów uplasował się odpowiedni stosunek ceny do jakości (wskazało na nią 42 proc. ankietowanych). Aż 33 procent odpowiedzi dotyczyło także wyposażenia. Badani wskazywali w tym przypadku zarówno na wyposażenie pokoi, jak i infrastrukturę hotelową: baseny, sauny, parkingi i SPA. Wśród powodów wymienianych przez naszych Gości, które zadecydowały o wyborze hotelu, znalazły się również wcześniejsze pozytywne doświadczenia oraz poziom usług gastronomicznych.

Zapytani o cel pobytu, ankietowani najczęściej wymieniali powody biznesowe i służbowe – tak odpowiadała ponad połowa (54 procent) badanych. Drugim w kolejności, wskazywanym w badaniu powodem okazał się wypoczynek (33 procent odpowiedzi). Innymi motywami, jakie wymieniali ankietowani, były także sprawy prywatne i rodzinne, związane z nauką oraz uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych.

Goście biznesowi to wymagająca grupa odwiedzających. Wyniki naszego badania wskazują, że najistotniejsze w podróży służbowej jest dla nich położenie hotelu: muszą przede wszystkim szybko i bezproblemowo docierać do ważnych, biznesowych punktów na mapie miasta. Ten czynnik nasi Goście uważają na najważniejszy i chcą za niego zapłacić rozsądną, rynkową cenę.

Wyniki badania opracowano na podstawie ankiet przeprowadzonych losowo wśród prawie 500 Gości Hoteli Diament, którzy korzystali z usług sieci w okresie 05.2015-05.2016.

Back To Top
×Close search
Search