skip to Main Content
Menu
Atrakcje W Katowicach. Miejsca Które Warto Zobaczyć Podczas Rodzinnego Weekendu Na Śląsku

Wiosna to czas, kiedy chętnie opuszczamy domowe zakamarki i żegnamy zimową aurę. Chociaż od egzotycznych ciepłych plaż dzieli nas spora odległości, to zdecydowanie nasz górnośląski okręg nie pozwala na nudę. Katowice w swoich szeregach posiadają liczne atrakcje na krótki weekendowy wypad zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla fanów lokalnych wycieczek.

Sposób na weekend na Śląsku z Hotelami Diament

Park Śląski Chorzów

Zielona oaza pośrodku tłocznej aglomeracji górnośląskiej to idealne miejsce dla amatorów letnich aktywności sportowych, ale także dla tych, którzy lubią spędzić czas na wolnej przestrzeni, delektując się ciszą i spokojem z daleka od miejskiego zgiełku. Park Śląski to również miejsce wielu imprez plenerowych i letnich festiwali. Dzięki całorocznej kolej ce linowej, możecie odbyć ciekawą podróż nad Parkiem oraz odwiedzając Górnośląski Park Etnograficzny poznać historię Śląska.

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Śląskie Wesołe Miasteczko to jedna z największych atrakcji na terenie Śląska. W Legendii znajduje się szereg rozmaitych atrakcji dla dzieci oraz fanów ekstremalnych przeżyć – tradycyjny diabelski młyn, samoloty, czy przejazd ogromnymi filiżankami niczym Alicja w Krainie Czarów. Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie to doskonałe miejsce, aby spędzić dzień pełen atrakcji i wrażeń. Do Chorzowa trafisz, poruszając się Drogową Trasą Średnicową w niecałe 15 minut od centrum Katowic.

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Kolejną atrakcją na terenie Śląska jest Ogród Zoologiczny, który stanowi doskonałą alternatywę połączenia spaceru z edukacją naszych milusińskich. Znajdziesz tu m.in. egzotyczne gatunki z dalekich zakątków świata, Mini ZOO oraz bogaty plac zabaw. Lwy, antylopy oraz zebry, pawilon małp i gadów z pewnością przykują uwagę i zaciekawią każdego.

Muzeum Śląskie Katowice

Siedziba Muzeum Śląskiego znajduje się w katowickiej Strefie Kultury. Muzeum wraz z Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Spodkiem tworzą kompleks, w którym możesz otrzymać sporą porcję inspiracji oraz wiedzy o regionie i kulturze. To wyjątkowe miejsce spotkań, pokazów filmowych, muzycznych czy też turniejów sportowych. Liczne wystawy zachęcają do odwiedzin. Spośród stałych ekspozycji, warto zobaczyć te, które opowiadają przełomową historię Górnego Śląska od najdawniejszych czasów aż do przełomowych lat w ustroju polskim.

Muzeum-Slaskie
Back To Top
×Close search
Search