skip to Main Content
Menu

W dniu 27.03.2018 na stadionie Śląskim w Chorzowie, odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Koreą Południową, a Polską, który jednocześnie był meczem inauguracyjnym nowo wyremontowanego Stadionu Śląskiego.

Drużyna piłkarska Korei Południowej w Hotelu Diament Arsenal Palace

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że mieliśmy zaszczyt gościć w naszych progach drużynę Korei Południowej. Dzięki znakomitej lokalizacji naszego obiektu, strefie SPA z basenem oraz wspaniałej kuchni, zawodnicy Korei mogli w spokoju przygotowywać się do nadchodzącego meczu, a także odpocząć po naprawdę widowiskowej i pełnej emocji rozgrywce.

Przebieg meczu

W pierwszej połowie spotkania mogliśmy zobaczyć zdecydowaną przewagę naszych reprezentantów. Po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego już w 32 minucie Robert Lewandowski, strzelając precyzyjnie głową w bramkę, dostarczył pierwszych wrażeń kibicom, którzy jednocześnie świętowali inaugurację nowego Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Grosicki w starciu z Koreą dał się poznać nie tylko ze wspaniałej asysty, lecz również z tzw. „bramki do szatni”. W 45 minucie przyczynił się do znaczącej przewagi Polskiej reprezentacji.

Druga połowa jednak odwróciła przebieg spotkania. Koreańczycy zyskali przewagę, wyrównując w końcówce spotkania do wyniku 2:2. Jednak Piotr Zieliński „uratował” polską reprezentację, strzelając w doliczonym czasie gry efektownego gola z dystansu, zapewniając zwycięstwo drużynie Adama Nawałki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za mnóstwo emocji!