skip to Main Content
Menu
Lenizm W Ustroniu

Odpoczynek, wypoczynek, odprężenie, relaks, laba, wytchnienie, oddech, luz, pauza, odsapka, wyraj, czy po prostu… święty spokój. Tego brakuje nam coraz częściej. Wciągnięci w tryby pędzącej machiny czasu, pochłonięci pracą, zapominamy o tym, jak ważna dla naszych ciał i strudzonych, nieustannie zajętych umysłów jest chwila wytchnienia. Rozwiązaniem jest przysposobienie nowej, rozwijającej się doktryny… lenizmu (nie mylić z leninizmem!).

Lenizm to ideologia skrojona na miarę naszych czasów, podkreślająca jak ważny w życiu każdego z nas jest odpoczynek oraz jak bardzo frustrujący jest jego brak. Ojcami myśli filozoficznej są Krzysztof Ferdyn i znany z Kabaretu Ani Mru Mru, Michał Wójcik. Główną dewizą tego nurtu filozoficznego jest propagowanie – z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy, która zdaje się, nie omija dziś nikogo – interesujących form spędzania czasu wolnego.

Kolebką filozofii lenizmu jest Ustroń. To miejsce, które kojarzy się z wypoczynkiem. Ze względu na lokalizację, Ustroń jest celem destynacji turystów ze Śląska i nie tylko. Ludzie przyjeżdżają tu po chwilę spokoju, najczęściej w weekend, by złapać oddech, zrobić pauzę. Odpoczynek znaleźli tu także uczestnicy pierwszej edycji akcji Lenizm. Inauguracja wydarzenia miała miejsce w kwietniu 2015 roku, w ustrońskim hotelu – Spa & Wellness Hotel Diament. Turyści biorący udział w akcji i goście przyjeżdżający z rodzinami uczestniczyli w licznych atrakcjach przygotowanych przez Hotel Diament. Nie zabrakło też emocjonujących spotkań z gwiazdami ideologii lenizmu, Krzysztofem Ferdynem i Michałem Wójcikiem.

– Pomysł na zorganizowanie akcji Lenizm od początku uznaliśmy za doskonały. To inicjatywa skierowana do każdego: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zarówno dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek w górach, jak i miłośników leniuchowania na leżaku. Cała akcja bardzo spodobała się naszym gościom i niewątpliwie przyczyniła się do promocji Ustronia, jako miasta będącego znakomitą bazą wypadową dla mieszkańców śląskiej aglomeracji. Cieszymy się, że to właśnie w ustrońskim hotelu Spa & Wellness Hotel Diament miała miejsce inauguracja wydarzenia. W jej ramach, turyści i goście skorzystać mogli z licznych, przygotowanych przez nas atrakcji: spotkań, zabaw, animacji i konkursów. Inauguracji akcji Lenizm towarzyszyły Dni Rodziny, które miały na celu integrację rodzin z dziećmi, poprzez udział w interesujących aktywnościach – mówi Adam Krentusz, Dyrektor Spa & Wellness Hotel Diament i Hotel Diament Ustroń.

Ustroń jest wyjątkowym miejscem, bo pozwalającym na zróżnicowane formy odpoczynku: chodzenie po górach, zwiedzanie, spacery, jazdę na rowerze czy uczestnictwo w licznych imprezach rozrywkowych i kulturalnych, takich jak akcja propagująca zdrową ideologię życia lenizm, do której dołączają kolejni wyznawcy.

Back To Top
×Close search
Search