skip to Main Content
Menu
Konkurs „Śląska Mapa Katowic”

Jesteś kreatywny, a przy tym Śląsk jest Ci bliski? Weź udział w konkursie i stwórz z nami dalszy ciąg „Śląskiej Mapy Katowic”! Jeśli masz pomysł na śląskie, gwarowe odpowiedniki dla nazw znanych miejsc w Katowicach, zgłoś swoją propozycję wysyłając ją na adres spodek@hotelediament.pl lub wrzucając kartkę z pomysłami do specjalnej konkursowej skrzynki w Restauracji Śląskiej.

– Idea konkursu zrodziła się podczas otwarcia naszej nowej Restauracji Śląskiej. Dzięki tej zabawie chcemy pokazać, że Śląsk jest wielobarwny, wielowymiarowy, po prostu wyjątkowy. A to co czyni go tak wyjątkowym to smak, kultura, zwyczaje i… śląska gwara – mówi Karolina Sojka, dyrektor Hotelu Diament Spodek, w którym mieści się Restauracja Śląska.

Powstał już fragment mapy, który obejmuje katowicką Strefę Kultury. Znalazły się na nim: Epny tolyrz ze kosmosu, Richtig srogo chałupa, kaj idzie rajcować na cołki karpyntel, Hanysko chałupa roztomajtych bambetli i gorolskich łobrozków oraz Szynk, kaj zjysz fest po noszymu.

Jeśli wiesz o jakich katowickich obiektach mowa, ten konkurs jest dla Ciebie.

Weź udział w naszej zabawie i wygraj vouchery na kolację dla dwóch osób w Restauracji Śląskiej lub vouchery z atrakcyjną zniżką. Konkurs potrwa do 22 lipca br.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Back To Top
×Close search
Search