skip to Main Content
Menu

Wrocław

Park Hotel Diament Wrocław usytuowany jest tuż przy Wrocławskim Parku Technologicznym. Nieopodal biegnie autostrada A4 i obwodnica A8.

W 10 minut można dojechać z hotelu do portu lotniczego Wrocław-Strachowice, dworca głównego we Wrocławiu oraz centrum miasta.
Lokalizacja hotelu umożliwia łatwy dojazd obwodnicą z kierunków Kraków, Poznań czy Berlin, bez konieczności wjeżdżania do miasta i dojazdu przez jego centrum.

Współrzędne GPS

51.109852, 16.971944

Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z nami już dziś.

Park Hotel Diament Wrocław

ul. Muchoborska 10

54–424 Wrocław

tel: +48 71 735 03 50

fax: +48 71 735 03 51

e-mail: wroclaw@hotelediament.pl

Odległości

Przystanek autobusowy - 3 min

Lotnisko - 14 min

Centrum miasta - 10 min

Dworzec - 15 min

Atrakcje w okolicy

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu – jest najstarszym ZOO w Polsce oraz piątym najchętniej zwiedzanym ogrodem zoologicznym Europy. Na powierzchni 33 hektarów znajdziemy ponad 10 500 zwierząt ze 1132 różnych gatunków. Na terenie ZOO znajduje się również wiele zabytkowych budowli, a wśród nich „Baszta niedźwiedzi”, „Dom dużych drapieżców”, „Słoniarnia” i wiele wiele innych. Ten atrakcyjny ogród jest idealnym miejscem dla całej rodziny.

Stadion Miejski we Wrocławiu

Stadion Miejski we Wrocławiu

Stadion Miejski we Wrocławiu posiada ponad 45 tys. miejsc. Jego głównym użytkownikiem drużyna piłkarska Śląsk Wrocław. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Stadion Wrocław był jedną z aren Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Odbyły się na nim trzy mecze fazy grupowej, w tym jeden z udziałem Reprezentacji Polski. Stadion spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA.

Stare Miasto

Stare Miasto

Stare Miasto – wywodzi się z trzynastowiecznego miasta lokacyjnego. Jest najstarszą lewobrzeżną częścią Wrocławia. Do najistotniejszych obiektów architektonicznych Starego Miasta należą m.in.: Ratusz, liczne kościoły, zespoły klasztorne, zamki, a także synagoga oraz obiekty handlu i rzemiosła. Do Starego Miasta wlicza się także Ostrów Tumski oraz zespół wschodnich wysp odrzańskich, a także Opera Dolnośląska i inne nowe obiekty powstałe po rozszerzeniu miasta.

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu swych początków sięga średniowiecza. Był wtedy miejskim placem targowym. Należy do grona największych rynków staromiejskich w Europie. Otaczające go budynki prezentują się dużą różnorodnością – pochodzą z różnych epok, co dodaje wrocławskiemu rynkowi wyjątkowości. W centralnej części Rynku znajduje się blok śródrynkowy złożony ze Starego i Nowego Ratusza oraz wielu urokliwych kamienic.

Wrocławski Ratusz

Wrocławski Ratusz

Wrocławski Ratusz mieści się w samym centrum miasta, na rynku. Jest jednym z najlepiej zachowanych dawnych ratuszy w Polsce. Należy do późnego gotyku i jest jednym z głównych zabytków architektonicznych miasta. Obecnie mieści się tam oddział Muzeum Miejskiego o nazwie Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Jest w zasadzie głównym jego eksponatem, który przyciąga rzesze turystów.

Pałac Królewski

Pałac Królewski

Pałac Królewski we Wrocławiu, zwany inaczej zamkiem królów pruskich, to piękny zespół pałacowy, będący niegdyś rezydencją dynastii Hohenzollernów. Obecnie należy do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. Zajmuje południową część Starego Miasta, na terenie zwanym Dzielnicą Czterech Wyznań. W krajobrazie tej części miasta gmach Pałacu Królewskiego wyłania się na pierwszy plan, jako jeden z najważniejszych zabytków Wrocławia.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski – jedna z najstarszych, zabytkowych dzielnic Wrocławia. Niegdyś była to wyspa – stąd w nazwie staropolski „Ostrów”. Podczas II wojny światowej dzielnica ta bardzo ucierpiała i dopiero na przełomie lat 70. i 80. XX wieku została odbudowana według projektu polskiego architekta, Edmunda Małachowicza. Dzięki niemu możemy się dziś cieszyć tak pięknym i urokliwym miejscem.

Most Grunwaldzki

Most Grunwaldzki

Most Grunwaldzki – piękny, wiszący nad Odrą, most o stalowej konstrukcji o wysokości aż 20 metrów. Jest jednym z najważniejszych symboli Wrocławia. Przy jego budowie zastosowano wyjątkowe rozwiązania konstrukcyjne, co uczyniło Most prawdziwym zabytkiem techniki. Obecnie jest jedną z głównych przepraw mostowych Wrocławia. Przechodzą przez niego zarówno piesi, jak również przejeżdżają liczne tramwaje i samochody.

Back To Top
×Close search
Search