skip to Main Content
Menu

Katowice

Hotel Diament Spodek Katowice*** położony jest w samym centrum Katowic i stanowi część integralną Spodka. Jego lokalizacja jest niezaprzeczalnym atutem. Dworzec Główny PKP znajduje się 1,6 km od hotelu, podobnie jak węzeł komunikacji miejskiej, pozwalający z łatwością dotrzeć w każde miejsce aglomeracji.
W bezpośredniej okolicy hotelu znajduje się Międzynarodowe Centrum Kongresowe MCK, NOSPR i Muzeum Śląskie.

Współrzędne GPS

50.266687, 19.026178

Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z nami już dziś.

Hotel Diament Spodek

al. Korfantego 35

40-005 Katowice

tel: +48 32 606 85 85

fax: +48 32 254 21 55

e-mail: spodek@hotelediament.pl

Odległości

Przystanek autobusowy - 6 min

Lotnisko - 31 min

Dworzec - 11 min

Atrakcje w okolicy

Rynek w Katowicach

Rynek w Katowicach

Rynek w Katowicach położony jest w samym sercu Katowic i stanowi jeden z głównych placów Śródmieścia. Pierwsze zabudowania przy placu powstawały już w połowie XIX wieku. Czasy PRL-u niestety nie były korzystne dla pięknych zabytkowych kamienic. Zostały one wyburzone w celu powstania na rynku nowoczesnych obiektów usługowych. W 2016 zakończyła się gruntowna przebudowa rynku, który dzieli się na trzy place: Kwiatowy, Teatralny oraz Obrońców Katowic.

Kinoteatr Rialto

Kinoteatr Rialto

Kinoteatr Rialto prowadzony jest przez Instytucję Filmową „Silesia-Film”. Jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem filmowych i teatralnych pokazów, maratonów, seansów filmowych, przeglądów i festiwali, jak również różnego rodzaju koncertów muzycznych. Rialto należy również do grona organizatorów Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich. Ciekawym jest również fakt, że od wiosny 2011 r. Kinoteatr Rialto transmituje na żywo spektakle z moskiewskiego Teatru Bolszoj.

Dworzec PKP w Katowicach

Dworzec PKP w Katowicach

Dworzec PKP w Katowicach – jest największą stacją kolejową miasta. Znajduje się w centrum miasta. Według klasyfikacji PKP dworzec w Katowicach ma najwyższą kategorię Premium. Po gruntownym remoncie oddany został do użytku 29 października 2012. Jako obiekt wielofunkcyjny, składający się z licznych miejsc usługowych, jest powiązany z komunikacją miejską oraz indywidualną, a także z Galerią Katowicką, skupiającą wiele atrakcji.

Nikiszowiec

Nikiszowiec

Nikiszowiec – jest wyjątkowo urokliwym osiedlem Katowic, które urzeka turystów swoim niepowtarzalnym klimatem. Jego historia sięga 1908 roku, kiedy rozpoczęto budowę Nikiszowca, jako osiedla robotniczego. W 1960 roku został przyłączony oficjalnie do miasta Katowice, a od 1978 roku jest pod ochroną konserwatorską, jako uznany obiekt zabytkowy. Pięknie zdobione ceglane kamieniczki nadają uroku każdemu zakamarkowi i każdej uliczce.

Fabryka Porcelany

Fabryka Porcelany

Fabryka Porcelany, a dokładnie „Porcelana Śląska Park” to Park Przemysłowo-Technologiczny mieszczący się w dawnej Fabryce Porcelany w Bogucicach – dzielnicy Katowic. Obiekt ma na celu ukierunkowanie na branże dizajnu oraz na teren byłej fabryki Porcelany Śląskiej. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje. Dla wielbicieli dobrej kuchni Fundacja oferuje pyszne dania w Prodiż Bistro, a wszystkich entuzjastów muzyki klubowej zaprasza do P23 Katowice – klubu z muzyką taneczną.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach jest największym centrum kongresowym w Polsce. Znajduje się w bardzo bliskim położeniu od naszego Hotelu Diament Spodek. To idealna okazja, by skorzystać z licznych atrakcji jakie oferuje MCK. Ten, należący do Strefy Kultury, obiekt architektonicznie nawiązuje do tradycji górniczych. Dzieli się na 4 części: Sala Wielofunkcyjna, Sala Audytorium, Sala Balowa oraz Zespół Sal Konferencyjnych.

Spodek

Spodek

Spodek – jedna z najpopularniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Jest jednym z symboli Katowic, co zawdzięcza swojej specyficznej budowli. Odbywają się w nim wielkie wydarzenia sportowe oraz liczne koncerty.  Posiada 35 sektorów, a w nich 11 016 miejsc siedzących. Zaraz przy Spodku znajduje się nasz Hotel Diament Spodek – jest to udogodnienie, które pozwoli cieszyć się wrażeniami artystycznymi niemal na wyciągnięcie ręki.

Muzeum Śląskie

Muzeum Śląskie

Muzeum Śląskie w Katowicach powstało w 1929 roku. Znajdziemy w nim Galerię sztuki polskiej, Galerię śląskiej sztuki sakralnej oraz Galerię plastyki nieprofesjonalnej. Muzeum Śląskie dzieli się na wiele działów, z którego najbardziej rozbudowany jest Dział Historii. Dla chcących zobaczyć Katowice z wysoka, przygotowany został taras wieży widokowej o wysokości 40 m, będącej dawnym szybem wyciągowym.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR) powstała w 1935 roku. Jej obecny gmach, zaprojektowany przez cenionego architekta Tomasza Koniora, został oddany do użytku w 2014 roku. Tradycyjna cegła zmieszana z czerwienią przywodzić ma na myśl obraz dawnego Śląska. Największe wrażenie w NOSPR-ze budzi nowoczesna, mieszcząca 1800 osób, sala koncertowa o niezwykłych walorach akustycznych. Odbywają się w niej koncerty wybitnych artystów z całego świata.

Back To Top
×Close search
Search