skip to Main Content
Menu
HOTELE DIAMENT Przejmują Sieć Stylehotels

Spółka HOTELE DIAMENT S.A., posiadająca opłacony kapitał zakładowy w wysokości 86.000.000,00zł., z powodzeniem zakończyła proces przejęcia Spółki Stylehotels Sp. z o.o., w ramach której w Aglomeracji Śląskiej działa pięć hoteli biznesowych. Dzięki przejęciu, Spółka HOTELE DIAMENT S.A. dysponuje obecnie 14 obiektami, znacząco umacniając swoją pozycję rynkową jako największa sieć hotelarska w Polsce z wyłącznie rodzimym kapitałem. Przedstawiciele Spółki zapowiadają dalsze akwizycje w branży.

Największe przejęcie w branży hotelarskiej w ciągu ostatnich kilku lat stało się faktem. Spółka HOTELE DIAMENT S.A. dołączyła do swojego portfolio 5 atrakcyjnie położonych obiektów hotelarskich na terenie Aglomeracji Śląskiej.

Wśród przejętych hoteli znajdują się następujące obiekty: Olympia Spodek*** w Katowicach, Arsenal Palace****, Bella Note*** i Olympia Stadion Śląski** w Chorzowie oraz Vacanza*** w Siemianowicach Śląskich. Połączenie wpłynie na umocnienie pozycji Spółki HOTELE DIAMENT S.A. w sektorze obsługi klientów biznesowych, jak również w sektorze obsługi gości grup kongresowych, konferencyjnych oraz sportowych.

Za przejęciem stoi także chęć wykorzystania potencjału wynikającego z połączenia wieloletniego doświadczenia i dynamiki rozwoju HOTELE DIAMENT S.A. oraz doskonale zlokalizowanej w Aglomeracji Śląskiej bazy noclegowej i gastronomicznej Stylehotels.

Ostatnie lata to okres wzmożonej aktywności naszej Spółki, która inwestowała zarówno w nowe obiekty, jak i w przebudowę i podniesienie standardu już istniejących. Obecnie posiadany w naszych hotelach potencjał 1800 miejsc noclegowych pozwala obsłużyć każdą uroczystość odbywającą się w Aglomeracji Śląskiej – podkreśla Rafał Bakalarski, Prezes Zarządu HOTELE DIAMENT S.A.

Spółka w najbliższym czasie planuje kolejne inwestycje w Polsce – poprzez budowę 200- pokojowego hotelu w Warszawie oraz 350-pokojowego hotelu w Katowicach – a także za granicą.

Back To Top
×Close search
Search