skip to Main Content
Menu
Hotele Diament Po Raz Kolejny Zagrają Z Iskierką

KONCERT FUNDACJI ISKIERKA „PASJA ŻYCIA” – 7 grudnia 2013, g. 17.00

TEATR ROZRYWKI w Chorzowie

Wystąpią:

DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA

pod dyrekcją artystyczną Piotra Sutta

CHÓR PROFESORÓW

pod batutą Benedykta Odya

KARO GLAZER, KONOPIANS, HEVELIUS BRASS

Ze szpitalnych łóżek na scenę. 7 grudnia wyjątkowy koncert Fundacji Iskierka.

Tego dnia najważniejsi będą oni. W sobotę, 7 grudnia, mali podopieczni śląskich ośrodków onkologicznych dadzą koncert na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Wraz z rodzicami, lekarzami i pielęgniarkami wystąpią jako Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. – To najdzielniejsze dzieci jakie znam. Nie tylko dlatego, że przed tak liczną publicznością nigdy nie łapie ich trema. To prawdziwi mali bohaterowie, którzy każdego dnia walczą z trudną chorobą i się nie poddają, podobnie jak ich rodzice. Coroczne koncerty mają za zadanie ich wspierać, dając tę zawsze wyczekiwaną „chwilę normalności” – mówi Aneta Klimek-Jędryka, dyrektor Fundacji Iskierka, organizatora koncertu.

Dzieci bez kroplówek, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, rodzice z uśmiechem na twarzach, a wszyscy z bardzo egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach. Tak zapowiada się sobotni koncert „Pasja życia” w chorzowskim Teatrze Rozrywki (Śląskie) na rzecz dzieci z chorobą nowotworową Fundacji Iskierka.

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna tworzy się i koncertuje raz w roku. Wydała już trzy profesjonalne płyty (m.in. z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem czy zespołem Raz Dwa Trzy). Gościła też na kultowej Liście Przebojów radiowej „Trójki”. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje prof. Piotr Sutt.

Co roku do udziału w koncercie zapraszani są polscy artyści. Podczas tegorocznej edycji wystąpi uznana wokalistka jazzowa KARO GLAZER, zespół grający old school reggae KONOPIANS i gdański kwintet instrumentów dętych blaszanych HEVELIUS BRASS. Ich kompozycje aranżowane są i wykonywane wspólnie z orkiestrą oraz chórem wybranej grupy zawodowej lub społecznej. W minionym roku był to CHÓR DZIENNIKARZY i CHÓR POLICYJNY. Tym razem dzieci „śpiewająco” wspierać będą PROFESOROWIE – znakomite osobistości z różnych dziedzin (m.in. prof. Buzek, prof. Miczka, prof. Doktorowicz). – Cieszę się, że w inicjatywę włącza się tak wielu życzliwych nam ludzi i instytucji. To naprawdę doceniana pomoc – podkreśla Aneta Klimek-Jędryka. Publiczność wysłucha utworów z repertuaru muzyki klasycznej – wszystko w profesjonalnej aranżacji i wykonane wraz z orkiestrą, wspieraną przez muzyków: Benedykta Odyę i Michała Kuzimskiego.

Chwil wytchnienia od choroby nie zabraknąć ma również po koncercie. Już dziś wiadomo, że na wiosnę przyszłego roku podopieczni Iskierki wraz z rodzinami już tradycyjnie na kilka dni uciekną od trosk do hotelu Diament w Ustroniu. – Koncerty Iskierki to wspaniała inicjatywa. Wspólnie z fundacją dwa lata temu postanowiliśmy ją nieco poszerzyć, właśnie o te kilka dni „ucieczki” od choroby do naszego kompleksu w Ustroniu. Pomysł się sprawdzi i to dla nas największa radość – mówi Rafał Bakalarski, prezes spółki Hotele Diament S.A., partnera fundacji.

W sobotę Iskierka zaprezentuje także działania zrealizowane w 2013 roku oraz wręczy statuetki „Przyjaciół Fundacji ISKIERKA”. Gośćmi honorowym będą w tym roku m.in. hrabia Guillaume de Louvencourt-Poniatowski oraz Szymon Majewski, przyjaciel fundacji.

Projekt DZIECIĘCEJ ORKIESTRY ONKOLOGICZNEJ pomaga podopiecznym fundacji po dziecięcemu, czyli poprzez włączenie się we wspólną zabawę i zamianę ról. Zaciera granice i podziały. Przełamuje także konwencję „koncertu charytatywnego”: na jednej scenie, ramię w ramię spotykają się mali i duzi, amatorzy i profesjonaliści, dzieląc się fantastyczną energią, jaką daje PASJA ŻYCIA. Bilety w cenie 25, 50 i 80 złotych można nabyć w kasie teatru lub on-line. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Strona projektu: http://www.fundacjaiskierka.pl/index.php/news/185/67

Back To Top
×Close search
Search