skip to Main Content
Menu
Hotele Diament Partnerem Alei Gwiazd Siatkówki 2018

Fanów siatkówki z pewnością ucieszy wiadomość o zbliżającej się Alei Gwiazd Siatkówki Katowice 2018, podczas której rozegrany zostanie mecz Reprezentacji, Polska – Kanada.

Już 19 maja 2018 w katowickim Spodku odbędzie się wyjątkowe widowisko, organizowane przez Fundację Aleja Gwiazd, której partnerem od kilku lat jest największa sieć hotelarska na południu Polski – Hotele Diament.

W jednym z obiektów – Park Hotelu Diament Katowice zatrzymają się zawodnicy obydwu reprezentacji. Także podczas wcześniejszych edycji Alei Gwiazd w obiektach sieci Hotele Diament gościły takie gwiazdy jak m.in. Gilberto de Godoy Fihlio „Giba”, Andrea Anastasi, Nalbert, Raul Lozano, Władimir Alekno, Jekaterina Gamowa, Mariusz Wlazły, Łukasz Kadziewicz czy Paweł Zagumny.

Na stronie organizatora – Alei Gwiazd Siatkówki przeczytać można, co będzie się działo 19 maja.

Mecz poprzedzony zostanie festynem rodzinnym na katowickim Rynku, podczas którego odbędą się m.in zajęcia z dziećmi i dorosłymi na mobilnych boiskach do siatkówki prowadzone przez Gwiazdy Siatkówki, konkursy plastyczne, gry i zabawy dla dzieci o tematyce siatkówki. Będzie także możliwość zdobycia autografów i zdjęć z Gwiazdami Siatkówki, będą gadżety siatkarskie dla uczestników Festynu oraz szczudlarze, mimowie, maskotki.

W tym dniu odsłonięte będą także kolejne tablice w Alei Gwiazd powstałej w roku 2017 nieopodal Spodka. W tym roku uhonorujemy kolejnych polskich siatkarzy, mistrzów świata: Piotra Nowakowskiego, Mateusza Mikę, Rafała Buszka, Dawida Konarskiego i Fabiana Drzyzgę. W Katowicach odsłonięte zostaną także tablice z odciskami dłoni trenera mistrzów świata Stephana Antigi i najlepszego siatkarskiego duetu djsko-spikerskiego w Polsce – Marka Magiery i Grzegorza Kułagi. Z okazji przypadającej w tym roku 90-tej rocznicy powstania Polskiej Siatkówki, odsłonięta zostanie także tablica upamiętniająca ten jubileusz. Po uroczystości odsłonięcia kolejnych tablic w Alei Gwiazd Siatkówki na placu przy Spodku utworzona zostanie największa w Polsce „żywa” flaga polska z kibiców siatkówki, jako upamiętnienie 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Kibice otrzymają od organizatorów białe i czerwone kapelusze, flaga formowana będzie przez wolontariuszy i spikerów (Kułaga i Magiera) znajdujących się na platformie amerykańskiego samochodu American Cars Manii. Organizatorzy spodziewają się uczestnictwa ponad 5000 osób.

 

A to nie koniec atrakcji. Od godziny 17.00 w antresoli Spodka spotkać się będzie można z Gwiazdami Siatkówki i zdobyć autografy. Do dyspozycji dzieci będą mini boiska do siatkówki, gdzie maluchy będą mogły bawić się pod opieką instruktorów. W dwóch miejscach rozstawione zostaną profesjonalne ścianki reklamowe z obsługą fotograficzną, gdzie Kibice będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, które będzie można pobrać na stronie internetowej. Do udziału w imprezie zaproszone zostaną maskotki polskich drużyn Plus Ligi, które będą w antresoli Spodka bawiły się z kibicami.

Mecz Polska – Kanada rozpocznie się w Spodku o godz.18.00. Będzie to pierwszy mecz Reprezentacji Polski po zakończeniu Polskiej Ligi Siatkówki w 2018r. pod wodzą nowego trenera Vitala Heynena. Bezpośrednio po zakończeniu meczu na płycie boiska odbędzie się ok. godzinna Gala Alei Gwiazd Siatkówki z udziałem znanych siatkarzy i artystów polskich. Wystąpią m.in: Michał Szpak, Marta Gałuszewska, duet skrzypcowy „2be”, odbędą się niezwykłe pokazy akrobatyczne z grupą Everest na czele, wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Technikum Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Back To Top
×Close search
Search