skip to Main Content
Menu
Dzień Dawcy Szpiku W Park Hotelu Diament Wrocław

Wrocław, 15 grudnia 2016 r. – W najbliższą sobotę, w ramach dnia otwartego hotelu Park Hotel Diament Wrocław, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Inicjatywa pracowników hotelu wspiera ogólnopolską akcję „Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili i Innych” organizowaną przez Fundację DKMS Polska. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą liczne atrakcje, w tym m.in. licytacja koszulki z autografami piłkarskiej reprezentacji Polski. Środki z licytacji zostaną przekazane na rzecz finansowania działań Fundacji.

Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się we wrocławskim hotelu Park Hotel Diament Wrocław (ul. Muchoborska 10, Wrocław). Rejestracja prowadzona będzie w godzinach od 11 do 18. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą w tym dniu udać się do Park Hotelu Diament Wrocław i zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego lub komórek macierzystych.

– Akcja „Dzień Dawcy Szpiku” to szansa dla setek ludzkich żyć. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu uda się zwiększyć świadomość otoczenia na temat dawstwa szpiku. Chcąc zachęcić do zarejestrowania się w bazie Fundacji DKMS, dla wszystkich, którzy zechcą nas odwiedzić tego dnia organizujemy wiele atrakcji, w tym hotelowy jarmark bożonarodzeniowy, poczęstunek, losowania nagród, konkursy i zabawy, coaching dla dzieci, aukcję przedmiotów a także licytację koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski z autografami zawodników. Środki zgromadzone podczas aukcji i licytacji zostaną przekazane na rzecz Fundacji DKMS – mówi Marcin Olszewski, dyrektor hotelu Park Hotel Diament Wrocław.

Rejestracja potencjalnego dawcy polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi i pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Jest szybka, bezpłatna i bezbolesna. Każdy, kto chce się zarejestrować, powinien mieć ze sobą ważny dokument tożsamości z numerem PESEL.

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, działająca od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Od początku działalności przebadała i zarejestrowała ponad 970 tys. potencjalnych dawców szpiku, wśród których ponad 3 tys. osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom w Polsce i na świecie.

Back To Top
×Close search
Search