skip to Main Content
Menu
Hotele Diament Zapraszają Do Wykorzystania BONU TURYSTYCZNEGO!

Szanowni Państwo!
Po długich oczekiwaniach ustawa wreszcie została podpisana i program oficjalnie ruszył. Polski Bon Turystyczny to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Z okazji wdrożenia Bonu Turystycznego Sieć Hoteli Diament przygotowała wiele atrakcyjnych pakietów, w ramach których mogą go Państwo wykorzystać.

W oparciu o informacje podane przez Ministerstwo Rozwoju przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

 1. Komu przysługuje bon?
 • bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.
 • bon będzie przysługiwał również na dzieci, których rodzice pracują za granicą.
 1. Jaka jest wartość bonu? 

Bon w wysokości 500 zł ( kwota wolna od podatku ) przysługuje na każde dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł.

 1. W jaki sposób można składać wnioski o bon?

Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Bon będzie generowany w systemie PUE ZUS. Trzeba go będzie jedynie aktywować, w tym celu konieczne będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS (można to zrobić za pomocą profilu zaufanego czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego) i potwierdzenie poprawności danych.

 1. Kiedy zostanie wygenerowany bon?

Bon turystyczny zostanie dla Ciebie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

 1. W jakiej formie bon będzie wydany?

Bon będzie mieć postać dokumentu elektronicznego w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru. Po aktywacji bonu w systemie PUE ZUS, będzie on przekazany za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.

 1. Czy w każdym hotelu należącym do Sieci Hoteli Diament będzie można wykorzystać Bon?

Tak, w każdym obiekcie należącym do Sieci Hoteli Diament będzie można wykorzystać BT.

 1. Czy w Hotelu Diament bonem można płacić kilka razy?

Tak, za pomocą bonu będzie można dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania kwoty bonu.

 1. Do kiedy można wykorzystać bon w Hotelach Diament?

Ważność bonu wygaśnie 30 września 2022 r.

 1. Za jakie usługi w Hotelach Diament można zapłacić bonem?

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługę noclegową lub Wakacyjny Pakiet

 1. Czy za pobyt w hotelu można zapłacić bonem tylko za dzieci?

Usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, za które płatność zostanie dokonana za pomocą bonu, mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon.

Usługa hotelarska lub impreza turystyczna są świadczone na rzecz dziecka, gdy z usługi hotelarskiej korzysta lub w imprezie turystycznej uczestniczy dziecko, nawet gdy ze względu na jego wiek z jego udziałem nie wiąże się dodatkowa płatność. Warunkiem skorzystania z bonu jest uczestnictwo dziecka, na które bon przysługiwał.

Serdecznie zapraszamy do Hoteli Diament.

Back To Top
×Close search
Search