Fundacja Iskierka - Hotele Diament

Nasza wspólna historia z Fundacją ISKIERKA trwa już od 2010 roku. To czas nie tylko realizacji wspólnych projektów i działania na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i ich bliskich. To przede wszystkim budowanie relacji opartej na partnerstwie i równości. To uczenie się od siebie nawzajem i dzielenie się tym co mamy najlepsze. My dajemy nasze zasoby w postaci bazy hoteli i zgranego zespołu profesjonalistów, a ISKIERKA uczy nas jak mądrze pomagać w oparciu o empatię i przekonanie, że niemożliwe nie istnieje. Doskonale pamiętamy emocje jakie towarzyszyły nam w trakcie organizowania pierwszego pobytu podopiecznych ISKIERKI w naszym hotelu w Ustroniu. Był to dla nas niezwykle ważny czas, który pokazał, że słuchając siebie nawzajem możemy sprawić, aby te kilka dni były dla dzieci i ich najbliższych chwilą wytchnienia od trudności związanych z leczeniem. Już w trakcie trwania tego wyjazdu zobaczyliśmy, że ‘zaskoczyło’ i wiedzieliśmy, że będzie to początek cyklicznych obozów dla ISKIEREK w naszym hotelu. Potem wielokrotnie współorganizowaliśmy iskierkowe pikniki integracyjne, a w 2020 roku wielki koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej „ISKIERKA Symfonicznie”.

Fundacja Iskierka - Hotele Diament

Obecnie pandemia pokrzyżowała te plany, uniemożliwiając nam większość bezpośrednich działań, podejmowanych z myślą o podopiecznych ISKIERKI. Jest jednak coś co możemy zrobić, to zwrócenie Waszej uwagi na bardzo ważną kwestię związaną z przekazaniem 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podopieczni Fundacji ISKIERKA także korzystają z takiej formy wsparcia. Dzięki przekazanym środkom fundacja może: kupować dla nich leki i sprzęt medyczny, remontować oddziały szpitalne, zapewniać wsparcie psychologa, organizować zajęcia terapeutyczne i wiele, wiele innych.

To wsparcie daje im siłę i możliwości do walki z chorobą. Pokazuje, że mogą dostać szansę na lepsze życie także dzięki Wam. Historia Pauliny, Wiktorii, Oskara i Kamila jest dowodem na to, że decyzje wielu osób sprzed lat ‘zaprocentowały’ i że ten 1% zmienił ich życie. Wy możecie pomóc tym dzieciom, które teraz są na początku swojej drogi w walce z chorobą nowotworową.

Back To Top