Wydarzeniu, które odbyło się w dniach 17-19 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, towarzyszyła Gala Ambasadorów Kongresów Polskich.

Głównym tematem spotkania była przyszłość przemysłu spotkań na Śląsku, w tym jego oddziaływania na rozwój funduszy europejskich i dobrych praktyk w zakresie ich pozyskiwania, a także międzynarodowa współpraca n
aukowa i biznesowa. Podczas wydarzenia omawiany był również wpływ tych dziedzin na rozwój branży konferencyjno-kongresowej oraz ich wzajemnych relacji.

– Kreowanie wizerunku Śląska jako regionu znanego ze świadomego, zrównoważonego rozwoju społecznego i gospodarczego, to idea szczególnie bliska Sieci Hotele Diament S.A., dlatego z
przyjemnością się w nią zaangażowaliśmy – mówi Rafał Bakalarski, Prezes Zarządu Hotele Diament S.A. – Nasze obiekty zlokalizowane są w kluczowych miastach na terenie Górnego i Dolnego Śląska – regionu, który w Polsce jest czołowym ośrodkiem nie tylko turystyki biznesowej, ale właśnie rozwoju nauki, kultury i sztuki. Podkreślamy to w wystroju naszych hoteli, wyeksponowanych w nich artystycznych fotografiach, oddających klimat i tradycję śląskich miast, ale także w inicjatywach, w które włączamy się i wspieramy oraz którymi chcemy inspirować naszych gości. Jedną z nich jest właśnie Konferencja Silesia Meetings Challenge 2015 – podsumowuje Prezes Sieci Hotele Diament.

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”, we współpracy z Miastem Katowice. Za wsparcie inicjatywy Hotele Diament S.A. otrzymała specjalne podziękowania od Piotra Wilczka, Prezesa Stowarzyszenia.

Back To Top