skip to Main Content
Menu
Biznes Stawia Na Wrocław

To już nie tylko miasto słynące z kultury, przyciągające wyłącznie turystów. Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować jego prężny rozwój: systematycznie zwiększa się liczba miejsc pracy oraz wzrasta zainteresowanie ze strony inwestorów. Co powoduje, że przedsiębiorcy stawiają właśnie na Wrocław?

Dynamiczny rozwój

Na początku warto zastanowić się, co wyróżnia stolicę Dolnego Śląska spośród innych polskich miast. Poziom kształcenia, infrastruktura, opieka medyczna, oferta kulturalna czy dynamika rynku pracy to tylko niektóre elementy decydujące o jego pozytywnym postrzeganiu. Według „Raportu o polskich metropoliach 2015”, przygotowanego przez ekspertów PwC Polska Sp. z o.o., to najbardziej rozwijająca się metropolia w ostatniej dekadzie. Miasto to zostało także ujęte w międzynarodowym rankingu „Quality of Living”, opublikowanym przez firmę doradczą Mercer, która uplasowała go na wysokiej 100 pozycji wśród 230 miast z całego świata, najlepszych do życia.

 

Nie bez znaczenia, w kontekście atrakcyjności Wrocławia, jest tutejsza infrastruktura – doskonała lokalizacja, sprawna komunikacja miejska, szybkie połączenia drogowe, lotnisko, a także szeroka baza noclegowa. To również jeden z większych ośrodków kształcenia akademickiego w kraju. Młodzi ludzie, niejednokrotnie po zakończeniu studiów pozostają w tym mieście, napędzając lokalny rynek pracy. Obecność lokalnych uczelni wyższych zapewnia również efektywną współpracę nauki z biznesem.

Miejsce przyjazne inwestorom

Wrocław w sposób szczególny przyciąga biznes, świadczą o tym nie tylko nowe, liczne inwestycje, ale także nowopowstające inkubatory przedsiębiorczości czy strefy przemysłowe i ekonomiczne. Wśród nich znalazł się m.in. Innopolis – największy w Polsce kompleks laboratoryjno-biurowy.

Według międzynarodowego rankingu Global Cities of Future 2014/2015, przygotowanego przez fDi Intelligence z grupy Financial Times, Wrocław znalazł się w czołówce wśród 130 najlepszych miejsc do inwestowania. Co skłania przedsiębiorców do prowadzenia działalności w sercu Dolnego Śląska?

Przede wszystkim fakt, że prowadzenie działalności na terenie Wrocławia jest premiowane. Miasto oferuje liczne ulgi i zwolnienia z podatku od nieruchomości. Pakiet pomocy przeznaczony jest dla przedsiębiorców realizujących nowe przedsięwzięcia oraz rozpoczynających działalność gospodarczą.

Uruchomione zostały także pakiety wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą w obrębie parków przemysłowych, parków technologicznych oraz specjalnych stref ekonomicznych, dla firm tworzących nowe miejsca pracy, a także dla podmiotów innowacyjnych lub zajmujących się projektami badawczo-rozwojowymi na tutejszym rynku.

– Kto przyjeżdża do Wrocławia? Można łatwo zaobserwować wśród naszych gości hotelowych, że przeważają tu osoby podróżujące w charakterze biznesowym. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że nasz obiekt posiada szczególne udogodnienia dla tej grupy docelowej. To miasto przyjazne przedsiębiorcom i inwestorom, co możemy zauważyć na co dzień, sąsiadując z Wrocławskim Parkiem Przemysłowym. Ma to również odzwierciedlenie w dynamicznie rosnącej liczbie podpisywanych z nami porozumień o współpracy, zarówno przez firmy krajowe, jak i międzynarodowe – mówi Marcin Olszewski, Dyrektor Park Hotelu Diament Wrocław****.

Co szczególnie ważne, atrakcyjność Wrocławia przekłada się na zwiększenie miejsc pracy. Wśród inwestorów nie brakuje znanych światowych koncernów, zatrudniających polskich specjalistów, wśród nich wymienić można m.in. Nokię, Dolby Laboratories, LG Electronics czy Viessmann. Fakt, że takie znane marki wybrały taką lokalizację świadczy o tym, że jest to miasto z dużym potencjałem. A to buduje atrakcyjny wizerunek miasta i znakomicie prognozuje na przyszłość.

Źródło informacji nt. raportów: http://www.wroclaw.pl/

Back To Top
×Close search
Search