skip to Main Content
Menu
5 Zasad Udanego Biznes Lunchu

Działania biznesowe opierają się na budowaniu relacji, które stanowią fundament wielu udanych przedsięwzięć. Jedną z form pogłębienia więzi z klientami i kontrahentami jest biznes lunch, którego częstym efektem są wspólne ustalenia strategii współpracy.

Organizację biznes lunchu warto powierzyć specjalistom. Restauracje przy Hotelach Diament to sprawdzone miejsca z wieloletnim doświadczeniem. Kameralna, a zarazem profesjonalna oprawa każdego spotkania utrzymana w ryzach biznesowej etykiety, właściwe wyposażenie i smaczne jedzenie. Zrób dobre wrażenie na partnerach biznesowych i zbuduj z nimi długotrwałe relacje! Zapraszamy do naszych restauracji!

5 ZASAD UDANEGO BIZNES LUNCHU

1. CZAS – punktualność i pora dnia

Przyjęło się, że biznesowy lunch jedzony jest wczesnym popołudniem, jednak nie warto warunkować spotkania jedynie porą dnia. Czasem zarówno Tobie jak i partnerowi biznesowemu bardziej odpowiadają godziny poranne. Spotkanie, na którym omawiać będziecie sprawy zawodowe sprawdzi się również podczas drugiego śniadania, obiadu czy kawy. Pamiętaj jednak żeby zrobić wszystko, by zdążyć na wyznaczoną godzinę. Postaraj się być nawet kilka minut przed czasem, wówczas unikniesz stresu i będziesz miał chwilę na pozbieranie myśli. Jeżeli się spóźnisz, może to zostać odebrane jako brak szacunku, a samo spotkanie rozpocznie się w nieprzyjemnej atmosferze.

 2. PLAN – przebieg spotkania

Nie ma niczego gorszego niż krępująca cisza. Kiedy spotykamy się z osobą, którą już znamy, taka sytuacja zwykle się nie zdarza, jednak pierwsze, zapoznawcze meetingi bywają trudne. By uniknąć uporczywego wymyślania tematu rozmowy, warto przygotować sobie krótki scenariusz spotkania, w którym będą zapisane tematy do omówienia. Możliwe, że od razu zaczniecie nadawać na podobnych falach i notatki nie będą potrzebne. Jeśli jednak zapadnie krępująca cisza, sięgnij po swój plan i przejdź do następnego punktu.

3. JEDZENIE – wybierz świadomie

Nad wyborem potrawy nie zastanawiaj się zbyt długo, w końcu biznes lunch to spotkanie, które nie potrwa dłużej niż 1,5 godziny. Najlepiej zamówić danie sprawdzone oraz takie, którym nie zaryzykujesz poplamieniem ubioru (np. spaghetti). Warto również zwrócić uwagę na ceny – wybór najdroższego dania może zostać źle odebrany przez pozostałych uczestników. Pamiętaj także żeby nie mówić z pełnymi ustami.

4. TABU – zakazane tematy

Każdy wie, że istnieją tematy tabu, których nie powinno się poruszać w relacjach biznesowych, jednak warto o tym przypomnieć, by nie zepsuć spotkania. Nie warto wchodzić na tematy dotyczące religii czy polityki. Wyrażanie swojej postawy na tematy kontrowersyjne, odbiegające od sedna biznesowego lunchu, nie zawsze może się opłacić. Unikać należy także tematów związanych ze sprawami osobistymi, szczególnie nie warto mówić o problemach w związku czy sprawach rodzinnych. Jeśli jednak okaże się, że wraz z uczestnikami spotkania łączą Cię te same pasje – nic nie stoi na przeszkodzie, by spotkać się ponownie w charakterze mniej oficjalnym.

5. ETYKIETA – savoir-vivre

Mimo, że biznes lunch to odrobinę luźniejsza forma spotkania biznesowego, należy pamiętać, że obowiązują zasady savoir-vivre zgodne z oficjalnymi spotkaniami. Postaraj się kroić potrawy na mniejsze kawałeczki, a pieczywo odrywaj rękoma. Siorbanie czy mlaskanie jest niedopuszczalne, podobnie jak wycieranie talerzy chlebem. Warto założyć serwetkę na kolanach chwilę przed rozpoczęciem jedzenia oraz pamiętać o odpowiednim trzymaniu sztućców. Przed spotkaniem należy wyciszyć telefon, a w jego trakcie nie kłaść komórki na stole obok talerza. Pamiętaj, by nie zdominować rozmowy swoimi wypowiedziami, zadawaj pytania i patrz w oczy rozmówcy.

Smacznego!

Skontaktuj się z nami w sprawie organizacji biznes lunchu!

Karolina Witek
Key Account Manager
tel.: +48 605 882 838
e-mail: kwitek@hotelediament.pl

Lidia Torzewska
Dyrektor Generalnego Działu Sprzedaży
tel.:+48 512 971 553
e-mail: ltorzewska@hotelediament.pl

Back To Top
×Close search
Search