Jarmarki Bożonarodzeniowe

Christmas homemade gingerbread cookies and dried fruits on wooden table
Jak co roku, wraz ze zbliżaniem się Świąt Bożego Narodzenia i pierwszymi opadami śniegu, na mapie Europy pojawiają się Jarmarki Bożonarodzeniowe. Jest to tradycja, która trwa już od wielu lat i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Najpopularniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie

Bruksela, Belgia

Jednym z największych i najbardziej popularnych jarmarków w Europie jest belgijski Brussels Winter Wonders. Co roku na jarmarku znajduje się około 250 stoisk, na których turyści mogą zakupić pamiątki, skosztować pysznego grzanego wina, posłuchać śpiewających chórów oraz podziwiać ulicznych artystów.

Innsbruck, Austria

Drugim popularnym miastem słynącym z Jarmarków Bożonarodzeniowych jest austriacki Innsbruck. Co roku w tym mieście odbywa się kilka znakomitych Jarmarków takich jak Christmas Market in Innsbruck's Old Town, Christmas Markets in the Mountains, Christmas Market at Marktplatz czy Panorama Christmas Market on Hungerburg. Piękne górskie krajobrazy oraz mnóstwo świątecznych ozdób nadają temu miejscu niesamowitego uroku.

Linz, Austria

Trzecim i ostatnim miastem, które postanowiliśmy umieścić na naszej liście jest austriackie Linz oraz Jarmark organizowany w Volksgarten. Jarmark ten to niesamowite połączenie tradycji i współczesności – idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Gwarantujemy, że nikt nie będzie się tutaj nudził.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce

Wiele osób słysząc zwrot „Jarmarki Bożonarodzeniowe” ma przed oczami wspominane przez nas wcześniej Beautiful Girl Getting Christmas or New Year Giftwydarzenia w Austrii czy Belgii. A przecież, również w naszym kraju odbywają się przykuwające oczy i zapierające dech w piersiach jarmarki. Oto niektóre z nich:

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark ten organizowany jest na głównym rynku i przez wielu turystów uznawany jest za najpiękniejszy w Polsce. Zazwyczaj na środku rynku zostaje postawiony wielki wiatrak, a także liczne atrakcje dla dzieci. Nie może oczywiście zabraknąć kramów z biżuterią oraz miejsc serwujących tradycyjne potrawy kuchni polskiej.

Wielu turystów odwiedzających Jarmark we Wrocławiu ma problem ze znalezieniem odpowiedniego noclegu, który jest niezbędny przy kilkudniowym zwiedzaniu. Hotele w centrum miasta potrafią być wyjątkowo drogie – szczególnie w gorącym sezonie, a te znajdujące się na obrzeżu miasta są słabo skomunikowane. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może być nocleg w Park Hotel Diament Wrocław, który jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, a jednocześnie nie znajduje się w najbardziej gorącej strefie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Z kolei w Katowicach co roku odbywają się aż dwa Jarmarki Bożonarodzeniowe. Pierwszy z nich organizowany jest na rynku w samym sercu Katowic, a drugi w zabytkowej dzielnicy miasta Nikiszowiec. Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach to połączenie tradycji oraz nowoczesnego wizerunku miasta. Jednak podobnie jak we Wrocławiu, tak i tutaj wybór odpowiedniego miejsca na nocleg nie jest łatwy. Dla turystów przyjeżdżających do Katowic pociągiem, bardzo kuszący jest Hotel Diament Plaza Katowice, który mieści się tuż obok Jarmarku Bożonarodzeniowego i jednocześnie niecały kilometr od głównego dworca kolejowego. Z kolei turyści przyjeżdżający samochodem zazwyczaj decydują się na nocleg w Park Hotel Diament Katowice, który posiada duży parking i lokalizację pozwalającą uniknąć stania w korkach. Jednak są też osoby które chcą w pełnej krasie poczuć katowicki klimat i decydują się na nocleg w legendarnym spodku w którym mieści się Hotel Diament Spodek. Tak zlokalizowany hotel sprawia że w odległości kilometra znajduje się Jarmark Bożonarodzeniowy, NOSPR i słynna ulica Mariacka.