skip to Main Content
Menu

Zabrze

Hotel Diament Zabrze zlokalizowany jest w pobliżu najważniejszych tras Śląska – autostrady A4, autostrady A1, DTŚ, DK88 oraz w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej kopalni węgla kamiennego GUIDO.

Atrakcyjne położenie hotelu umożliwia swobodne poruszanie się po całej aglomeracji – w zaledwie 10 minut można dotrzeć do Gliwic lub Chorzowa, w 15 minut do centrum Katowic. 30 km dzieli hotel od lotniska Katowice – Pyrzowice, 85 km od lotniska Kraków – Balice.

Współrzędne GPS

50.286784, 18.796258

Zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z nami już dziś.

Hotel Diament Zabrze

ul. 3-go Maja 122a

41-800 Zabrze

tel: +48 32 721 10 00

fax: +48 32 721 10 01

e-mail: zabrze@hotelediament.pl

Odległości

Przystanek autobusowy - 6 min

Lotnisko - 31 min

Centrum miasta - 6 min

Dworzec - 7 min

Atrakcje w okolicy

Szyb Maciej

Szyb Maciej

Szyb Maciej – dawny zakład górniczy Kopalni Concordia w Zabrzu – Maciejowie. Razem z innymi zabytkami Zabrza (Kopalnią Guido i Sztolnią Królowa Luiza) Szyb Maciej należy do najważniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc na Szlaku Zabytków Techniki. Obecnie w Szybie Maciej znajdują się m.in. następujące atrakcje: restauracja, wyposażenie dawnego zakładu górniczego, wieża wyciągowa, maszynownia oraz ekspozycja czynnych urządzeń i wyposażenia dawnej kopalni.

Teatr Nowy

Teatr Nowy

Teatr Nowy to miejsce, pełniące kulturotwórczą i edukacyjną rolę. Wśród spektakli, przedstawianych od założenia Teatru (1959) aż do dzisiaj, ma już na swoim koncie ponad 220 premier. W 1974 roku Teatr Nowy został nagrodzony Złotą Odznaką „Zasłużonego w rozwoju województwa katowickiego”, a od 2000 jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”. To jedynie mała część osiągnięć tego wybitnego miejsca, które na teatralnej mapie Polski zajmuje niebagatelną pozycję.

Sztolnia Królowa Luiza

Sztolnia Królowa Luiza

Sztolnia Królowa Luiza, zwana inaczej Skansenem Górniczym, należy do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i znajduje się w budynkach dawnej Kopalni Królowa Luiza, funkcjonującej w latach 1791-1998. Sztolnię możemy podzielić na cztery części: Kopalnia Królowa Luiza, Park 12C, Bajtel Gruba oraz Szyb Carnall. Trasa dla turystów, obejmująca wyrobiska kopalniane, umieszczona jest pod ziemią, na głębokości ok. 36 m.

Materiały: Sztolnia Królowa Luiza

Kopalnia Guido

Kopalnia Guido

Kopalnia Guido powstała w połowie XIX wieku, a dokładnie 1855 roku, kiedy to magnat i przemysłowiec, hrabia Guido Henckel von Donnersmarck założył w Zabrzu kopalnię węgla kamiennego, której nadano imię Guido. 170 i 320 metrów pod ziemią, na najgłębszej tego typu trasie turystycznej w Europie, można przekonać się, jak wyglądało górnictwo ponad 160 lat temu i jak wygląda w XXI wieku.

Dom Muzyki i Tańca

Dom Muzyki i Tańca

Dom Muzyki i Tańca to widowiskowo-rozrywkowa hala, która jest miejscem wielu imprez rozrywkowych o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Jedna z większych sal w Polsce, o bardzo dobrych parametrach akustycznych i możliwościach technicznych. Od 1992 r. odbywają się w niej koncerty „Serce za serce” Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, w których brali udział m.in.: Plácido Domingo, José Carreras i Chris de Burgh.

Back To Top
×Close search
Search